قیمت به روز انواع ورق سیاه را از کجا بگیریم از نارمک دانلود

قیمت به روز انواع ورق سیاه را از کجا بگیریم؟

از صنایع بزرگ ملت‌ها که حتی به حوزه اقتصاد نیز راه یافته است؛ صنعت ذوب آهن و تولید فرآورده‌های فلزی بزور و جدید است. این صنعت برتر از گذشته‌های دور از اهمیت بالایی برخوردار بوده و هست؛ چراکه مهد و مادر تمامی صنعت‌ها است. تا زمانی که فلز نباشد؛ تولید اغلب محصولات کوچک و بزرگ سخت و مشکل می‌باشد؛ زیرا بدنه اصلی اکثر ماشین آلات الکتریکی از جنس فلز است.

بر همین اساس اوراق فلزی در بین مردم از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. یکی از برترین اوراق فلزی که در چند ساله اخیر به واسطه از فرآیند نورد گرم و سرد تولید می‌شود؛ ورق سیاه است.

ورق سیاه نسبت به دیگر اوراق فلزی و فولادی از مقاومت و استحکام بالاتری برخوردار می‌باشد. بر همین اساس در تهیه اکثر اوراق فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تمامی ماشین آلات صنعتی پیشرفته که در حال حاضر در خطوط تولید کمپانی‌های بزرگ قرار جی گیرد؛ اکثر از جنس ورق سیاه است، لذا این فلز نادر در برابر عوامل مخرب و مواد خورنده از مقاومت بالایی بهره مند است.

در ادامه مقاله به صورت مفصل در رابطه با مزایا و قیمت به روز انواع ورق سیاه توضیح شده است؛ برای کسب اطلاعات بیشتر، با ما همراه شوید.

معرفی ورق سیاه

محور تمامی صنعت‌ها بر پایه ذوب آهن است؛ چراکه مواد اولیه اکثر کارخانه‌ها از این صنعت بزرگ تأمین می‌شود. به همین خاطر نصف بیشتر محصولات موجود در بازار که از جنس فولاد و آهن است؛ در صنعت بزرگ ذوب آهن تهیه می‌شود.

برترین فرآورده فلزی که در بازار نظر مشتریان بسیاری را به خود جلب کرده است؛ ورق سیاه می‌باشد. ورق سیاه در اندازه، سایز، کیفیت و مدل‌های مختلفی تولید می‌گردد؛ چراکه کارایی و کاربرد این محصول تنها به حرفه خاصی مربوط نیست.

از این قطعه برتر در اکثر صنعت‌ها استفاده می‌شود؛ چراکه این محصول برتر از نظر شاخصه‌های فنی و کیفی در رده بالایی قرار دارد. بر همین اساس در جهت تولید محصولاتی باکیفیت و کارآمد به شخص کمک شایانی می‌کند.

ورق سیاه در شرایطی مکانیره با بهره گیری از متریال هایی با خلوص بالا تهیه می‌شود. بر همین علت، هیچ گونه ناخالصی یا آلودگی‌ای توانایی رشد در این محصول را ندارد. ورق سیاه از ویژگی‌های به خصوصی بهره مند است؛ لذا تابع بروزترین جداول استاندارد جهانی است.

از آن جایی که اوراق سیاه در عین مقاوم بودن از خصوصیات متنوعی و انعطاف پذیری برخوردار هستند. از انواع این محصول برتر حتی در صنایع حساس همچون پتروشیمی، نفت و گاز، غذا و داروسازی نیز استفاده می‌شود.

ورق سیاه به دو روش نورد گرم و سرد تولید می‌گردد. هر کدام از این دو روش پدید آورنده دو محصول متفاوت با ویژگی و خصوصیات خارق العاده هستند. بدین خاطر، انواع این محصول در بازار فروش بالایی را به خود اختصاص می‌دهد؛ چراکه کارایی آن‌ها متفاوت است.

بر همین اساس در زمان خرید بدون آگاهی نسبت به خرید ورق سیاه اقدام نکنید؛ چرا که مجبور می‌شوید، دوباره نسبت به خرید محصول اقدام کنید. بنابراین در زمان خرید به نیاز مجموعه توجه داشته باشید.

انواع ورق سیاه

از آن جایی که ورق سیاه در بین مردم از محبوبیت بالایی بهره مند است؛ تولید کنندگانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند، برای افزایش درآمد و همین طور پیشی گرفتن از رقبای خود به تولید انواع دیگری از این محصول مشغول شدند.

ورق سیاه به صور کلی به دو روش نورد گرم و سرد تولید می‌شود. به سبب این که متفاوت است؛ بر ویژگی و خصوصیات فنی محصول نیز اثر می‌گذارد. بنابراین اوراق سیاه تولید شده با بهره گیری از این دو روش، با یکدیگر تفاوت‌های بسیاری دارد.

از جمله ورق سیاه‌های پر فروش موجود در بازار می‌توان به ورق سیاه رول شده یا کلاف، ورق سیاه فابریک یا شیت و ورق سیاه معمولی اشاره کرد.

قیمت ورق سیاه

قیمت ورق سیاه بنابر نوع فرآیند تولید متفاوت و متغیر است. هر یک از این انواع این محصول از نظر نوع متریال اولیه با یکدیگر تفاوت‌های بسیاری دارند؛ بنابراین هزینه تمام شده تولید اوراق سیاه متفاوت است. از این رو انواع ورق سیاه با قیمت‌های مختلفی به فروش می‌رسد.

قبل از خرید حتماً در رابطه با قیمت بروز ورق سیاه اطلاعات جمع اوری کنید؛ چراکه بدین واسطه بابت خرید محصولی بی ارزش و گران هزینه پرداخت نمی‌کنید. بهترین مجموعه برای اطلاع از قیمت روز ورق سیاه، فولادآریا است.

 

سخن آخر

ورق سیاه از برترین و باکیفیت‌ترین محصولات شیمیایی در بازار است؛ چراکه متنوع می‌باشد. بر همین اساس در جهت تولید انواع محصولات صنعتی به فرد یاری می‌رساند.

Rate this post

دیدگاه ها