پاسخ به سوالات متداول تعمیرکاران پیج از نارمک دانلود

پاسخ به سوالات متداول تعمیرکاران پیج

یکی از روش هایی که می توان توسط آن بدون درگیر شدن در خطرات کاری، تجربه کافی بدست آورد و از خطرات احتمالی دوری کرد، استفاده از تجربیات دیگران و خواندن تجربه های دیگران است. آموزش تعمیرات پکیج از جمله حرفه هایی است که به دلیل درگیری با گاز و برق بی خطر نیست. اگر سرویسکار تازه کاری هستید و یا به تازگی دوره آموزش تعمیر پکیج را شروع کرده اید می توانید با آشنا شدن با مشکلات پیش آمده برای سایر سرویسکاران تا حدی تجربه به دست آورید و از این طریق از بسیاری از خطرات پیش رویتان هنگام کار دوری کنید.

پس بدون مقدمه با تجربیات بهترین تعمیرکاران پکیج کشور آشنا شوید:

پکیج دیواری بوتان، روشن شده، شعله دارد و کار می کند ولی آب مصرفی و گرمایش را گرم نمی کند. علت چه می تواند باشد؟

 • احتمال اینکه مدار بای پاس پکیج عمل کرده باشد هست
 • شعله ممکن است کوتاه باشد

پکیج مارک استانبول. درحالت گرمایش دما را روی ۷۵ درجه گذاشتیم. درحالت گرمایش
وقتی به دمای تنظیمی رسید بعد از چندثانیه شعله خاموش شده و دما خیلی کم  شده و به حدود۴۰ درجه می رسد. مشکل این پکیج چیست؟

 • آب در مسیر نمی چرخد
 • مشکل از ان تی سی می باشد

پکیج دیواری بوتانbnچراغ قرمزثابت روشن است. سنسور ان تی سی این پکیج تعویض شده و جفت ترموستات ها جامپ شد ولی دستگاه به درستی کار نمی کند. مشکل از چه می تواند باشد؟

منظور از اینکه درست کار نمی کند دقیقا مشخص نیست ف در هنگام پرسیدن سوال برای عیب یابی و تعمیر پکیج دیواری باید اشکال شفاف باشد تا جواب صحیح داده شود.

یک پکیج دیواری بوتان بدون فن ۲۴ هزار ،  بلافاصله پس از پر شدن شیر اطمینان عمل می کند .شیر اطمینان تازه تعویض شده است. اورینگی شیر پرکن نیز تعویض شده است و منبع انبساط تست شده است. ایراد از کجا می تواند باشد؟

برای پاسخ دادن به این سوال بایستی بدانیم که آیا پکیج روشن شده ؟ اگر روشن شده در چه حالتی بوده زمستانه یا تابستانه در این ورت می توان گفت که: ممکن است از سنسور باشد، ممکن است از ترموستات حد باشد، ممکن است از جرم باشد و یا ممکن است از فرمانهای برد باشد.

پکیج دیواری بوتان، روشن شده و درست کار میکند. ولی شعله آن آبگرم مصرفی و رادیاتور را گرم نمی کند علت چیست؟

 • ممکن است مبدل جرم داشته باشد
 • ممکن است شعله کوتاه باشد
 • ممکن است محدود کننده جریان در مسیر آب مصرفی قرار نگرفته باشد
 • ممکن است فشار آب مصرفی بیش از اندازه باشد

 

پکیج بیتا ۲۴هزار، وقتی دوتاشیرآب گرم همزمان باز میشود آب مصرفی سرد می شود. ایراد از کجاست؟

 • تنظیم نبودن شعله
 • اشکال در فلومتر پکیج دیواری
 • بیش از حد سرد بودن آب پکیج

وقتی شیر پر کن پکیچ را باز می کنیم شیر اطمینان عمل می کند . شیر اطمینان تعویض شده. ساختمان پمپ آب دارد .وقتی پمپ خاموش می گردد چون فشار ضعیف می شود، فشار گیج شیر پرکن بالا نمی رود.علت چیست؟وقتی شیر پر کن را می بندیم شیر اطمینان عمل نمی کند ولی وقتی که باز میکنیم عمل می کند. سوراخ مسیر گیج فشار گرفته بود که تمیز شد و درست شد.

 • اگر شیر پرکن یکسره باز باشد مسلما شیر اطمینان عمل می کند
 • اگر به محض باز کردن شیر پرکن شیر اطمینان عمل کند اشکال فشار بیش از حد مدار است
 • ممکن است اثر فشار پمپ باشد

خطای ch1 در پکیج پرلا بوتان ناشی ازچیست؟

خطای ذکر شده فوق یکی از خطاهای پکیج پرلا نیست،  خطاهای پرلا از E01    الی  E011  است. کلمه CH به معنی حرارت مرکزی است و شاید این اشتباه رخ داده

پکیج ایران رادیاتور سری M ، نوسان سرد و گرم شدن آب مصرفی دارد.  قطعه بای پس این پکیج عوض شده. کیت شیر سه راهه عوض شده است. مبدل ثانویه شستشو شده. ان تی سی تعویض شده ولی همچنان لوله بای پس داغ می شود و مشکل پا برجاست. ایراد این پکیج دیواری از چه می تواند باشد؟

نوسان آب مصرفی به دو دلیل می تواند باشد. اول خرابی سنسور آب مصرف و ثانیا جرم گرفتن مبدل ثانویه یا دو منظوره اما عملکرد مدار بای پاس به علت گرفتگی مدار رادیاتور است.

پکیچ فرولی ارور  F34 می دهد که بیان می کند‌افت ولتاژ ورودی  به کمتراز ۱۷۰ ولت است. ولتاژ ساختمان گرفته شده و  ۲۲۰ تا ۲۳۰ ولت هست ، به نظر شما ایراد از چیست؟

به نظر می رسد این اشکال بیشتر می تواند از برد پکیج باشد

اگر پشم سنگ درمحفظه احتراق  پکیج دیواری نباشد و در آن را برای مدت کوتاهی ببندیم تا کار کند. آیا برای پکیج مشکل پیش می آید و آیا خطرناک است؟

حرارت داخل و در مرکز شعله تا ۳۰۰۰ درجه سانتیگراد است. عدم وجود پشم سنگ  منجر می شود حرارتی حدود نصف آن به محفظه برسد که ممکن است موجب صدمه دیدن آن شود .

 

تعمیر کولرگازی و تعمیر پکیج در حال حاضر بین رشته های فنی دیگر از جایگاه ویژه ای برخوردار است و بسیاری از افراد می خواهند این دو رشته پرطرفدار را آموزش ببینند.آموزشگاه تاسیسات توان با بیش از ۱۳ سال تجربه در زمینه آموزش رشته های تاسیسات برگزار کننده دوره های تخصصی : آموزش نصب و تعمیر پکیج، دوره آموزش تعمیر کولرگازی، آبگرمکن، لوله کشی، جوشکاری، مشعل موتورخانه، لباسشویی، یخچال، بخاری و سایر دوره تاسیسات است. اگر به آموزش  در رشته های فنی علاقه مندید برای اطلاعات بیشتر از دوره ها و نحوه ثبت نام به آدرس وبسایت ما سر بزنید و یا با ما تماس بگیرید.

شعبه تهران ۰۲۱۶۶۸۷۵۰۹۴

شعبه کرج ۰۲۶۳۲۷۲۸۵۴۲

تلفن همراه ۰۹۱۲۳۱۵۳۳۰۴

 

 

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه ها