از ویژگی‌های یک شرکت حسابداری خوب چه می‌دانید از نارمک دانلود

ویژگی‌های یک شرکت حسابداری

شرکت حسابداری یکی از مهم‌ترین نهادها و ارگان‌هایی است که مشاغل مختلف برای رسیدگی به مسائل مالی به آن مراجعه می‌کنند. اما با توجه به تعدد چنین شرکت‌هایی، چه ویژگی‌هایی را باید مدنظر قرار داد تا بتوان بهترین شرکت‌های حسابداری را پیدا و با آن‌ها همکاری کرد؟ با خواندن این مطلب به پاسخ این پرسش خواهید رسید.

یک شرکت حسابداری باید ویژگی‌هایی را داشته باشد تا بتوان صفت خوب را به آن اطلاق کرد. وظیفه‌ی این شرکت‌ها رسیدگی به امور مالی ادارات، موسسات و مشاغلی است که نیازمند مشخص شدن وضعیت دارایی و سود و زیان خود هستند. شرکت‌های حسابداری وظایف مختلفی دارند که از میان آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تحلیل صورت جریان پول نقد
 • رسیدگی به امور مرتبط با دارایی
 • بررسی صورت‌های مالی و گزارش‌ها
 • جذب و جمع‌آوری اعتبار تجاری مثبت

برای انجام این امور باید از یک شرکت حسابداری در تهران کمک بگیرید. تنها به این شیوه می‌توانید به رتق و فتق امور مالی خود بپردازید. اگر آینده‌ی حرفه‌‌تان برایتان ارزشمند است و می‌خواهید در همان زمینه‌ای که فعالیت می‌کنید محکم و استوار باقی بمانید، حتما باید رسیدگی به امور مالی را در اولویت قرار دهید.

ویژگی‌های مهم یک شرکت حسابداری خوب

بسیاری از افراد از یک شرکت حسابداری انتظار دارند که یک سازماندهی عالی و حرفه‌ای را ارائه دهد. این امر موجب می‌شود که تصمیم‌گیری‌هایی که بر اساس گزارش‌های حسابداری اتخاذ می‌شوند، به سلامت مالی یک کسب و کار ختم شود. البته این فقط یکی از صفات مهم چنین شرکت‌هایی است. طبیعی است که تنها نمی‌توان با همین یک ویژگی به یک شرکت دقیق و معتبر حسابداری تبدیل شد.

ویژگی‌های یک شرکت حسابداری معتبر

اگر بخواهیم به چند ویژگی مهم در این خصوص اشاره کنیم، گزینه‌های زیر را در فهرست خود قرار خواهیم داد.

 • جزئی‌نگری: هر شرکت حسابداری موظف است که فاکتورها، رسیدها، قبوض و تمامی صورت‌های مالی را با وسواس و با دیده‌ای جزئی‌نگر مورد بررسی قرار دهد. این امر موجب می‌شود که نتیجه‌ی تجزیه‌ و تحلیل دقیق‌تر باشد. با اتکا بر نتایج چنین تحلیلی می‌توان در مورد مناسب بودن یا نبودن شیوه‌ها و راهکارهای تجاری مورد استفاده در هر شرکتی تصمیم‌گیری کرد.

توجه به جزئیات یکی از کلیدی‌ترین ویژگی‌هایی است که باید در امور حسابداری در دستور کار قرار گیرد.

در این میان یک شرکت حسابداری را زمانی می‌توان خوب نامید که در بررسی امور روزانه به آمار و ارقام و مستندات توجه داشته باشد. افزون بر این یک حسابدار خوب باید بتواند اطلاعات مورد نیاز خود را به منظور تجزیه و تحلیل به سرعت کسب کند. در چنین مواقعی مهارت‌های سطح بالای سازمانی خودنمایی می‌کنند. خدمات مالی در تهران را از سایت معتبر محاسبان تلاشگر خبره بخواهید.

 • دارا بودن اخلاق حرفه‌ای: یک شرکت حسابداری در صورتی معتبر خواهد بود که کارمندان آن از اصول اخلاقی پیروی کنند. صداقت اولین اصل مهم در این زمینه است. چنین ویژگی اخلاقی موجب ایجاد اعتماد میان طرفین خواهد شد و نتایج را شفاف‌تر خواهد کرد. فردی که از چنین صداقتی برخوردار باشد، قطعا فردی پایبند به قانون است و این امر در بررسی‌های وی نیز نمود پیدا خواهد کرد.
 • خلاقیت و ابتکار: یک شرکت حسابداری باید قادر به ارائه‌ی راهکارهای خلاقانه و منحصر به فرد باشد. تنها در این صورت است که می‌تواند موانع مالی ارباب‌ رجوع خود را برطرف و آن‌ها را در این مسیر دشوار یاری کند. مشکلاتی که ممکن است در برخی موارد رخ دهد بسیار فراتر از دانش تئوری افراد است. از همین رو به تجربه و قدرت ابتکار فرد برمی‌گردد. همین امر است که می‌تواند وجه تمایز میان شرکت‌های مختلف را نشان دهد. از آن‌جا که تجارت پویا چشم‌اندازی غیرقابل پیش‌بینی دارد، یک حسابدار خوب باید بتواند تمام جوانب را به کمک خلاقیت خود در نظر بگیرد و بهترین نتیجه را ارائه کند.
 • انعطاف‌پذیری: پویایی در بخش اعظمی از مشاغل حرف اول را می‌زند. به همین دلیل از تغییرات گریزی نیست. این تغییر و تحولات در امور مالی نیز تاثیرگذار خواهد بود. یک شرکت حسابداری باید قادر باشد تا با این تغییرات منطبق شود و خود را با آن‌ها وفق دهد. ادارات‌، سازمان‌ها و موسسات با سرعتی غیرقابل باور تغییر می‌کند. در این میان حسابداری پیروز خواهد بود که بتواند با این سرعت هماهنگ شود و از آن عقب نماند. تنها در این صورت است که می‌توان خدمات با کیفیت و مطلوبی را ارائه کرد. هرچه این تطبیق زودتر صورت گیرد، اثر مثبت آن نیز زودتر به چشم خواهد آمد.
 • برقراری ارتباط موثر:‌ فارغ از این‌که در چه شرکتی و برای کجا کار می‌کنید، به عنوان یکی از حسابداران یک شرکت حسابداری قابل اعتماد، باید از مهارت برقراری ارتباط موثر برخوردار باشید. با اتکا به چنین مهارتی، می‌توان امور پیچیده‌ای مانند روند بازار، آمارها و مسائلی از این قبیل را ترجمه و تفسیر کرد. این امر منجر به کاهش هزینه‌ی زمانی خواهد شد. در این صورت هم شرکت حسابداری و هم مشتریان می‌توانند نتایج بهتری کسب کنند.

تسلط بر چنین مهارت‌هایی موجب برقراری ارتباطات سازنده با افراد مفید می‌شود. یک حسابدار خوب همیشه با حفظ تعاملات می‌تواند شبکه‌ی موثری از افراد را در اطراف خود داشته باشد تا به واسطه‌ی آن‌ها در کار خود پیشرفت کند. به این ترتیب علاوه بر غنی کردن سابقه‌ی کاری خود، به اعتبار شرکت نیز می‌افزاید. هم‌چنین ارباب رجوع نیز نتیجه‌ی بهتری خواهد گرفت.

 • توانایی همکاری: نه‌ تنها در یک شرکت حسابداری بلکه در تمام مشاغل باید روحیه‌ی همکاری و تعاون باید میان تمام افراد وجود داشته باشد. حسابداران اغلب به صورت گروهی کار می‌کنند و هر یک بخشی از مسائل را بررسی می‌کنند. اگر روحیه‌ی همکاری میان آن‌ها نباشد، این عدم وجود تعامل در نهایت نتیجه‌ی ناخوشایندی خواهد داشت و به ضرر تمام افراد خواهد بود.

ویژگی‌های یک شرکت حسابداری

همکاری و روحیه‌ی تیمی از جمله ویژگی‌های یک حسابدار خوب

بسیار کم پیش می‌آید که ببینید یک حسابدار به صورت فردی مشغول به کار است. تجزیه و تحلیل اطلاعات و داده‌های فراوان امری نیست که بتوان یک‌تنه از پس آن برآمد. اگر هر یک از اعضای تیم بخشی از کار را در دست بگیرند، هم نتیجه‌ی بهتری حاصل خواهد شد و هم کار با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت. در یک شرکت حسابداری قابل اطمینان تمام اعضا در مراحل مختلف با هم مشورت می‌کنند تا در نهایت بهترین راه را برگزینند.

 • مشتری‌مداری:‌ همان‌قدر که مشاغل پویا و در حال تغییر هستند، مشتریان یک شرکت حسابداری نیز شخصیت‌های مختلفی دارند. برای این‌که بتوان نیازمندی‌های افراد مختلف را پاسخ گفت باید شیوه‌ی مشتری‌مداری را در پیش گرفت.

درک نیازهای مشتری و سازگاری با او یکی از مهم‌ترین موارد در دنیای حرفه‌ای امروز است. در صورت وقوع چنین امری، راه‌حل‌هایی که شرکت ارائه می‌کند بسیار مفیدتر خواهد بود. هم‌چنین این امر موجب می‌شود که حسابدار توصیه‌های مفید و لازم را به مشتری بکند تا او نیز در نهایت بهترین نتیجه‌ را به دست آورد.

افزون بر مشتری‌مداری، مهارت‌های بین فردی نیز از جمله مواردی است که یک حسابدار خوب با تکیه بر آن می‌تواند عملکرد بهتر و موثرتری داشته باشد. در نتیجه‌ی این امر، حسابدار در آینده مشتری‌های بیشتری خواهد داشت و پس از مدتی به سطح بالایی در شغل خود خواهد رسید. این تمام چیزی است که هر فرد در هر حرفه‌ای به آن نیازمند است.

 

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه ها