پاتختی سرویس خواب چیست از نارمک دانلود

پاتختی سرویس خواب چیست؟

پاتختی سرویس خواب چیست؟

میز پاتختی یکی از اجزای کاربردی در سرویس خواب است که برای نگهداری یا قرار دادن برخی از وسایل بر روی آن استفاده می شود. این میزها دو عدد هستند که در دو سمت تخت خواب قرار می گیرند و از نظر ظاهری همانند میز معمولی هستند. تنها تفاوت این محصول در تعداد محفظه و کشوی میز است. به طور معمول، افراد هنگام خواب برخی وسایل ضروری خود را در بالای سر خود می گذارند تا اول صبح آن ها را بردارند و استفاده کنند. در نتیجه می ‌توان گفت وجود پاتختی سرویس خواب در اتاق خواب ضروری به نظر می‌رسد.

انواع مختلف میز پاتختی

پاتختی سرویس خواب بر اساس نوع مواد به کار رفته در آن و نحوه طراحی ظاهری، انواع مختلفی دارد. در ادامه انواع پاتختی را نام برده و بررسی می ‌کنیم.

 

میز شیشه ‌ای

یکی از انواع میز های مورد استفاده، پاتختی شیشه ای است که نمای جذاب و چشم نوازی در اتاق خواب ایجاد می کند و حالت کلی اتاق لوکس به نظر می‌ رسد.

میز کشو دار

این نوع میز پاتختی مزیت های زیادی دارد و استفاده از آن برای در دسترس نگه داشتن وسایل لازم است. در این میز می توان وسایل را در داخل کشور قرار داد و مانع شلوغ شدن محیط شد. هر چه تعداد کشو های میز بیشتر باشد، کاربرد آن نیز افزایش پیدا می کند.

میز کشو دار

میز مدرن

این نوع پاتختی سرویس خواب مدرن از نقش های تزئینی و پیچیده برخوردار نیست و شکل ظاهری ساده دارد. این وسیله در کنار سادگی، از نظر ظاهری بسیار شیک است و باعث ایجاد نمایی زیبا در کنار تخت می شود.

میز مدرن

میز کلاسیک

این نوع میز پاتختی برای استفاده در دکوراسیون دارای سبک کلاسیک بسیار کاربردی است. زیبایی ظاهری آن نیز به دلیل وجود حکاکی و کنده کاری بر روی پاتختی است. البته اگر علاقمند به این مدل ها باشید، باید شکل ظاهری سایر المان های شما نیز طرح کلاسیک داشته باشد.

میز کلاسیک

میز شلف

پاتختی سرویس خواب از نوع شلف، دارای کشو است که می تواند تعداد آن زیاد باشد. استفاده از این محصول می‌ تواند بر زیبایی ظاهری محیط بیفزاید. از قسمت رویی این محصول می توان برای قرار دادن وسایل استفاده کرد و قسمت شلف برای قرار دادن وسایل دکوری مناسب است. این محصول نیز می تواند باعث افزایش زیبایی محیط اطراف اتاق شود‌.

 

 

 

 

میز شناور

اگر فضای دیوار های شما خالی باشد، استفاده از میز شناور در اتاق هایی با ابعاد کوچک بسیار مناسب است. اگر جای شما کم باشد و امکان خرید پاتختی را نداشته باشید، بهترین گزینه استفاده از مدل شناور است که به دیوار متصل می ‌شود و ظاهری مینیمال و مدرن دارد.

 

میز رنگی

نوع دیگر پاتختی سرویس خواب، نمونه رنگی آن است که تأثیر زیادی بر زیبایی ظاهری دکوراسیون داخلی دارد؛ به ویژه زمانی که فضای اتاق خواب شما محدود است، استفاده از نمونه رنگی به عنوان المان خاص در اتاق کاربردی است. برای افزایش زیبایی محیط بهتر است رنگ میز با سایر قسمت ها در تضاد باشد؛ به خصوص زمانی که اتاق خواب شما دارای المان های چوبی است، خرید پاتختی رنگی می تواند اثر بخش باشد.

 

میز کوچک

یک نوع از پاتختی سرویس خواب میز هایی در روابط کودک است که زیبایی ظاهری خاصی دارند و استفاده از آن ها در اتاق هایی با ابعاد کوچک بسیار مناسب است. در واقع بزرگ بودن این وسیله می تواند ظاهر اتاق را شلوغ کند. به همین دلیل بهتر است برای جلوگیری از ایجاد هرج و مرج در خانه، نمونه کوچک‌ آن استفاده شود. اکثر افراد این محصول را برای زیبایی تهیه می کنند و اهمیتی به جایگاه و کاربرد آن ندارند.

 

میز متالیک

نوع دیگری از پاتختی سرویس خواب، میز متالیک است که از رنگ مشهور نام گذاری شده و یکی از بهترین میز ها به شمار می رود. انتخاب و استفاده از این محصول برای طراحی اتاق خواب دخترانه لازم است و استفاده از آن باعث ایجاد جلوه ای زیبا و خاص در فضای اتاق خواب می شود.

 

میز نیم دایره

این نوع از پاتختی سرویس خواب برای خانه هایی مناسب است که متراژ کوچکی دارند و محدودیت فضای آن ها زیاد است. پاتختی نیم دایره همانند میز شناور است و فضای بسیار کمی را اشغال می کند.

تفاوت پاتختی با میز معمولی کنار تخت

هر دو میز معمولی و پاتختی در کنار تخت خواب قرار گرفته و جایگاه آن ها مشترک است. میز معمولی که شما در کنار تخت قرار می دهید، می تواند از هر نوعی باشد؛ اما میز پاتختی دارای ۱ تا ۳ کشو کوچک است و از نمونه های خاصی استفاده می‌ شود.

 

ابعاد مناسب پاتختی

پاتختی سرویس خواب دارای ابعاد استانداردی است که هنگام خرید باید آن را در نظر بگیرید. ابعاد استاندارد این میز باعث می شود که جلوه بصری آن زیباتر باشد و به راحتی مورد استفاده قرار بگیرد. در حالت کلی، بهتر است ارتفاع پاتختی مقداری از تشک تخت خواب بلندتر باشد یا با آن در یک سطح قرار بگیرد؛ چرا که در این صورت می ‌توانید وسایل خود را به راحتی بر روی پاتختی بگذارید و بردارید.

در این حالت بهترین ارتفاع برای پاتختی ۶۰ تا ۷۰ سانتی متر است و ارتفاع تشک نیز در حدود ۶۵ سانتی متر بسیار ایده آل است. عرض و طول پاتختی را نیز باید بر اساس ابعاد اتاق و تخت در نظر بگیرید؛ چرا که نمی توان ابعاد طول و عرض دقیقی برای این میز در نظر گرفت. انتخاب یک میز با ابعاد مناسب مانع اشغال شدن همه فضای اتاق می شود و کاربردی است.

 

کاربرد های پاتختی در اتاق خواب

پاتختی سرویس خواب علاوه بر این که جنبه تزئینی دارد، برای قرار دادن وسایلی که ممکن است در طول شبانه روز به آن نیاز داشته باشید، استفاده می‌شود. همچنین شما می ‌توانید با قرار دادن اشیاء مورد نظرتان بر روی میز، لحظات آرامش بخشی را داشته باشید.

 

نکات مهم در هنگام انتخاب میز پاتختی

از مهم ترین نکاتی که هنگام تهیه پاتختی سرویس خواب باید به آن توجه کنید، ارتفاع آن است که باید از تشک بالا تر باشد. از این طریق دسترسی به وسایل موجود بر روی میز آسان است و زیبایی میز نیز زیاد است. همچنین بهتر است پاتختی دارای کشو یا قفسه باشد تا بتوانید به بهینه سازی فضای اتاق کمک کنید و بتوانید وسایل بیشتری را در داخل آن قرار دهید. بهتر است سبک دکوراسیون اتاق را در نظر بگیرید و میز انتخابی را با آن هماهنگ کنید. اگر محیط اتاق و تخت خواب شما ابعاد کوچکی داشته باشند، پاتختی باید ابعاد کوچک تری داشته باشد. همچنین اگر تخت تاج داشته باشد، انتخاب میز سه کشویی مناسب ‌تر است.

 

نتیجه‌گیری

یکی از اجزای لوازم خواب، پاتختی سرویس خواب است که در کنار تخت خواب قرار می‌ گیرد و به عنوان پاتختی شناخته می شود. شکل ظاهری این میز ها مثل نمونه های معمولی است و تفاوت آن در کشو و محفظه موجود در پاتختی است. ابعاد پاتختی باید بر اساس ویژگی های مختلف موجود در اتاق خواب انتخاب شود و طراحی ظاهری آن نیز متناسب با سبک دکوراسیون اتاق باشد. بهتر است قبل از انتخاب این محصول ویژگی های مختلف آن را بررسی کنید و با جزئیات آن آشنا شوید. مجموعه ما می تواند انواع میز پاتختی را در اختیار مشتریان قرار دهد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها