نقش پنجره دو جداره در کنترل اتلاف انرژی چیست از نارمک دانلود

نقش پنجره دو جداره در کنترل اتلاف انرژی چیست؟

کنترل اتلاف انرژی با پنجره دو جداره از مسائلی است که امروزه در سراسر جهان بحث داغ و اصلی به حساب می آید. با گروه پروما نوین به راحتی می توانید با تعویض پنجره دو‌ جداره در این امر مهم اقدامات لازم را انجام دهید. جهت اطلاع از قیمت پنجره دو جداره نیز از واحد فروش استعلام بگیرید.

چگونگی کنترل اتلاف انرژی با پنجره دو جداره انجام می شود؟

پنجره های دو جداره را می توان عامل بسیار مهمی در تولید بار سرمایشی و گرمایشی ساختمان ها به حساب آورد. انرژی به شیوه تشعشعی و نفوذ هوای خارج از ساختمان صورت می گیرد.

از این رو با تولید پنجره های دو جداره می توان جلوی اتلاف انرژی را گرفت. در ساختمان ها به طور بسیار بی موردی انرژی به هدر می رود و به این طریق هزینه ها نیز افزایش می یابد. یکی از عوامل مهم در صرفه جویی انرژی، انتقال نور از محیط خارج است. شفافیت و حرارت از نکات بسیار مهم در مورد این پنجره ها می باشد.

کنترل اتلاف انرژی با پنجره دو جداره با ضریب انتقال حرارت اکتسابی و مقدار نفوذ هوا از درزها مشخص خواهد شد. با گروه پروما نوین می توانید با داشتن جنس خوب قاب و همچنین نحوه ساخت به مرغوبیت مطلوب دست پیدا کنید. نکته جالب این است که در این پنجره ها انتقال سرمایشی و بار آن بسیار بیشتر از انتقال گرمایشی می باشد.

دلیل این امر این است که در بار سرمایشی انتقال حرارت از نوع هدایتی و تشعشعی بوده اما در بار گرمایشی تنها به شیوه هدایتی این انتقال صورت می گیرد. با نصب این پنجره ها توسط گروه مجرب ما در زمستان انرژی اکتسابی به داخل انتقال می یابد و به این صورت در مصرف انرژی صرفه جویی خواهد شد.

مشکلات پنجره های تک جداره چیست؟

در کشورهای صنعتی و پیشرفته اکثرا در صنعت ساختمان سازی از پنجره های دو جداره و سه جداره استفاده می کنند. در ایران نیز امروزه در تمامی ساختمان ها همین سیستم به کار برده می شود. گفتنی است که پنجره های تک جداره نسبت به دیوارهای عایق کاری شده ده برابر بیشتر اتلاف انرژی در ساختمان خواهند داشت.

از این رو نقش پنجره های دو جداره در صرفه جویی انرژی مشخص خواهد شد. در این قسمت مشکلات پنجره هایی که شیشه تک جداره هستند را بیان می کنیم. این پنجره ها تلفات گرمایشی و سرمایشی زیادی دارند. از نظر عایق صدا اصلا نمی تواند آرامش را به ساختمان ها بدهد. در پاییز و زمستان به دلیل برودت هوا پنجره ها بخار می گیرد. همچنین عوامل بیرونی از جمله آلودگی های هوا، گرد و خاک و غبار و ریزگردها به راحتی به داخل راه پیدا می کنند‌.

روش های متعدد کنترل اتلاف انرژی با پنجره دو جداره چیست؟

اگر قصد دارید برای کنترل اتلاف انرژی با پنجره دو جداره اقدام نمایید می توانید با گروه پروما نوین در ارتباط باشید و این کار را به ما بسپارید. با ایجاد یک فضای خالی بین فضای داخلی و خارجی پنجره می توان این کار را به انجام رساند.

با دو جداره کردن شیشه ها می توان کارایی و عایق بودن آن ها را افزایش داد و از اتلاف انرژی جلوگیری نمود. با این طریق می توان از گاز آرگون استفاده نمود و عایق بودن آن ها را تضمین نمود. این امر باعث می‌شود بخار گرفتگی شیشه از بین برود. گروه ما با این اقدامات و درزگیری های لازم شما را به این هدف می رساند.

امروزه برچسب هایی را می توانید در بازار خریداری نمایید که شفاف بوده و با نصب کردن بر روی شیشه ها می توانید پنجره های معمولی را به دو جداره تبدیل کنید. این بر چسب ها در تابستان تا هشتاد درصد جلوی ورود گرما را می گیرند. همچنین در زمستان حدود سی درصد اتلاف انرژی را کاهش خواهد داد. اما در مورد این بر چسب ها باید گفت که قاب های پنجره ها مخصوصا مدل های فلزی به میزان زیادی انرژی را به هدر می دهند. پس شما باز هم اتلاف انرژی خواهید داشت.

سخن پایانی

شما با کمک گروه پروما نوین قادر خواهید بود به هدف کنترل اتلاف انرژی با پنجره دو جداره برسید. برای تعویض پنجره دو جداره با گروه ما ارتباط برقرار کرده و شرایط را بررسی نمایید. در گروه ما کیفیت و کارایی حرف اول را می زند و مطمئن باشید از لحاظ قیمت پنجره دو جداره نیز راضی خواهید بود.‌

Rate this post

دیدگاه ها