روش نصب ساندویچ پانل از نارمک دانلود

روش نصب ساندویچ پانل

در مورد کاربرد انواع ساندویچ پانل سقفی و دیواری در مقالات پیشین آشنا شدید و دریافتید که انواع ساندویچ پانل سقفی و دیواری امروزه کاربرد زیادی در صنعت ساخت و ساز، صنعت و… دارد؛ بنابراین مهم است که با روش نصب ساندویچ پانل آشنا باشید. در این مقاله شما را با روش نصب ساندویچ پانل آشنا خواهم کرد.

نصب ساندویچ پانل

پس از خرید ساندویچ پانل از شرکت معتبر کبیرپانل، حالا نوبت نصب ساندویچ پانل فرارسیده است. برای نصب ساندویچ پانل باید یک سری مراحل طی شود که در ادامه مقاله هر یک از مراحل نصب را  به ترتیب برایتان توضیح خواهم داد.

مراحل نصب

 • در ابتدا و قبل از نصب ساندویچ پانل توسط تکنسین های خبره کبیرپانل، در ابتدا و با توجه به اندازه گیری های انجام شده، باید زیرسازی انجام شود.
 • در مرحله بعد نیزپروفیل ها را طریق جوشکاری به یکدیگر متصل می شوند.
 • سپس با توجه به نوع ساندویچ پانل که ساندویچ پانل سقفی است و یا دیواری، جاگذاری انجام می شود و در پانل های دیواری نیز در صورت نیاز پنجره توسط تکنسین های نصب کبیرپانل بر روی پانل دیواری قرار می گیرد.
 • بعد از انجام برش ساندویچ پانل، هر یک از ساندویچ پانل ها با توجه به مکانی که باید نصب شوند، در جای خود قرار می گیرند و با توجه به قطر ساندویچ پانل، برای نصب ساندویچ پانل از پیچ های سر مته دار درهر متر مربع و برای جاگذای پانل ها و پروفیل ها استفاده می شود و در هر متر مربع از پانل نیز میتوان از سه پیچ استفاده کرد.
 • در مرحله بعد و برای اطمینان از این که محل نصب ساندویچ پانل آب بندی شده، قبل از چفت کردن پانل ها به یکدیگر، تکنسین های کبیرپانل محل درز پانل ها را با استفاده از اسپری پلی اورتان پر می کنند تا برای مشتریان این اطمینان را به وجود بیاورند که از محل درز پانل، رطوبت به داخل سازه مورد نظرش ورود پیدا نمی کند.
 • در آخرین مرحله نصب نیز برای درزگیری و زیباسازی کار، مهندسان و تکنسین های کبیرپانل جهت جلب هرچه بیشتر اعتماد مشتری، کار خود را به نحو احسن انجام داده و از آبرو و ورق فلاشینگ اسنفاده می کند.

نکات مهم در هنگام نصب ساندویچ پانل

در هنگام نصب ساندویچ پانل لازم است که یکسری نکات مهم از سوی تکنسین های نصب ساندویچ پانل و از جمله نصابان کبیرپانل مورد توجه قرار گیرد که عبارتند از:

 • زیرسازی محل نصب ساندویچ پانل باید به گونه ای انجام شود که پانل ها به راحتی بر روی اسکلت های بتنی و یا سازه های فولادی قرار گیرد.
 • نصابان خبره ساندویچ پانل کبیرپانل لازم است که در هنگام نصب پانل، فاصیه استاندارد بین پانل ها را رعایت کنند تا برای بستن پیچ ها تگیه گاه مناسبی ایجاد شود.
 • برای نصب ساندویچ پانل سقفی باید پانل را بر روی پرلین مخصوص پیچ کرد.
 • به ازای هر مترمربع از پانل سقفی و به منظور استحکام بیشتر پانل، باید از یک عدد پیچ سرمته گالوانیزه استفاده کرد.
 • برای نصب پانل حتما باید از پیچ واشردار مخصوص استفاده شود.
 • بعد از نصب ساندویچ پانل و برای پوشاندن تمامی درزها از نوار چسب یک طرف چسب دار و یا چسب سیلیکون باید استفاده شود.
 • در هنگام نصب پانل باید حواس نصاب های ساندویچ پانل به این موضوع باشد که فلاشینگ و آبروها را در مکان مناسب آن نصب کنند تا علاوه بر زیبایی، در هنگانم آب بندی پروژه مشکلی به وجود نیاید.

قیمت نصب ساندویچ پانل به چه عواملی بستگی دارد؟

لازم  به ذکر است که قیمت نصب ساندویچ پانل به عواملی مثل میزان فلاشینگ به کار برده شده، تعداد استفاده از آبرو در هنگام نصب پانل، ابعاد مکانی و تعداد پانل مصرف شده و همچنین شرایط بازار  بستگی دارد و نمی توان قیمت ثابتی را برای آن درنظر گرفت.

سخن آخر

در این مقاله با نکات مهمی در زمینه نصب ساندویچ پانل آشنا شدید. درست است که نصب ساندویچ پانل به علت وزن سبکی که دارد به آسانی و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می گیرد، اما به قول معروف، هر کاری را باید به کننده آن سپرد!

تکنسین های مجرب ساندویچ پانل با داشتن چندین سال تجربه در زمینه نصب انواع ساندویچ پانل می توانند به شما مشتریان عزیز این اطمینان را بدهند که کار نصب و اجرای انواع پانل سقفی و دیوای شما را به بهترین نحوممکن و در کوتاه ترین زمان انجام میدهند و از بهترین ساندویچ پانل با بالاترین کیفیت روز دنیا استفاده می کنند.

Rate this post

دیدگاه ها