آشنایی با روغن هیدرولیک صنعتی از نارمک دانلود

آشنایی با روغن هیدرولیک صنعتی

از روغن های هیدرولیک برای انتقال قدرت و روانکاری مورد استفاده قرار می گیرد. روغن هیدرولیک روانکاری جهت انتقال انرژی در تمامی سیستم های هیدرولیک است . رابطه فشار و جریان به صورت برعکس بوده . تجهیزات هیدرولیک برای محافظت از قطعات داخلی برای پوشیدن و ذوب شدن نیاز به روانکاری دارند. روغن هیدرولیک روانکاری کامل بین قطعات متحرک را فراهم می کند. این سیستم ها بدون خاصیت روانکاری روغن هیدرولیک بسیار ناکارآمد و غیر قابل اعتماد خواهند بود. روغن هیدرولیک در صورت که هنگامی که فشار بالا می رود جریان کاهش پیدا کرده و زمانی که فشار کاهش می یابد جریان افزایش پیدا می کند. برای تمام سیستم های هیدرولیک جریان باعث حرکت می شود . از خواص روغن هیدرولیک باید به ویسکوزیته روغن ، شخص ویسکوزیته ، ضدزنگ و ضد سایش اشاره کرد .

وظایف روغن هیدرولیک صنعتی

 

انتقال نیرو در دستگاه و سیستم های هیدرولیکی از یک نقطه به نقطه دیگر

روانکاری قطعات مختلف دستگاه و جلوگیری از سایش قطعات

حفاظت از قطعات در برابر خوردگی  و زنگ زدگی

کاهش حرارت ایجاد شده در قطعات

آب بندی و تامین فشار سیستم

 

افزودنی های روغن هیدرولیک

 

مواد افزودنی تحمل فشاریا EP

مواد ضدسایش و خوردگی

مواد ضد اکسیداسیون

مواد ضد زنگ زدگی و خوردگی

مواد افزودنی آنتی فوم

مواد افزودنی جدا کننده آب

بهبود دهنده شاخص گرانروی VI

 

روغن حرارتی جهت انتقال حرارت

روغن حرارتی جهت انتقال حرارت

روغن حرارتی جهت خنک کردن سیستم ها و برای انتقال حرارت در سیستم های صنعتی با دمای کاری بالای ۲۰۰ درجه سانتی گراد که آب قادر به خاصیت انتقال حرارتی نیست به کار می روند . روغن های انتقال حرارت سنتتیک تا دمای ۴۰۰ درجه سانتی گراد توانایی تحمل دما دارند . از خواص روغن حرارتی می توان به غیر سمی و بی‌بو بودن روغن ، سازگاری روغن حرارتی با اجزا سیستم ، عدم ایجاد خودگی و اکسیداسیون ، پایداری خوب در برابر واکنش پذیری با آب ، فشار بخار کم در دماهای بالا روغن ،    نقطه جوش بالا در روغن حرارتی ، بازده گرمایی بالا روغن ، سیالیت مناسب ، ضد زنگ و خوردگی اشاره کرد .

 

روغن ترانس برق

روغن ترانس برق

روغن ترانسفورماتور برق یا روغن عایق الکتریکی ، روغنی است که در دمای بالا پایدار است و از خاصیت عایق الکتریکی برخورداراست. در ترانسفورماتورها منبع روغن توسط روغن ترانس پر می شود .  برخی از انواع خازنهای ولتاژ بالا، لامپ های فلورسنت و برخی از انواع سوئیچ ها و قطع کننده های ولتاژ بالا استفاده می شود. روغن ترانسفورماتور همچنین برای حفظ هسته و سیم پیچ ترانسفورماتور استفاده می شود. زیرا این مواد کاملاً درون روغن غوطه ور هستند. وظایف اصلی روغن ترانس به عنوان یک روغن عایق خنک سازی یک ترانسفورماتور است. بنابراین این روغن باید دارای قدرت دی الکتریک بالا، نحمل حرارتی و پایداری شیمیایی باشد . این خصوصیات روغن ترانس را در مدت طولانی در دمای بالا نگه دارد . یکی دیگر از خصوصیات مهم روغن ترانس جلوگیری از اکسیداسیون کاغذ ساخت سلولز است. روغن ترانسفورماتور باید به عنوان مانعی بین اکسیژن اتمسفر و سلولز عمل کند . روغن عایق از تماس مستقیم و از اکسیداسیون جلوگیری می کند. روغن ترانس بیشتر بر پایه روغن مینرال تولید میشود . امروزه مصرف فرمولاسیون های جایگزین و سازگار با محیط زیست در حال افزایش است.

 

خرید انواع روغن و گریس صنعتی

شرکت روغن صنعت آروشا با سالها تجربه در تامین انواع روغن هیدرولیک ، ترانس و حرارتی اصلی یکی از تامیین کننده های محصولات شرکت های معتبر خارجی و داخلی در ایران می باشد.

آدرس : تهران، خیابان دستگردی (ظفر)، خیابان فرید افشار، پلاک ۲، واحد ۱۲

تلفن : ۲۲۹۲۰۴۹۹

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها