خرید بهترین صندلی اداری شیک

شاید در نگاه اول خرید صندلی اداری کار ساده ای به نظر برسد. اما قطعا در هنگام خرید تنوع طرح، جنس و ساختار شما را به طور کلی گیج می کند. از آنجایی که صندلی اداری نقش ویژه ای در سلامت جسم کارمندان دارد، لازم است ترفندهای انتخاب یک صندلی ارگونومیک را بدانید.

نکات مهم قبل از خرید صندلی اداری

صندلی اداری از جمله تجهیزات اداری پر مصرف است که ساختار آن تأثیر ویژه ای در آسایش کاربر دارد. هر چقدر ساختار کلی صندلی اداری با بدن انسان تطابق بیشتری داشته باشد، میزان آسیب ناشی از نشستن طولانی مدت کمتر می شود.

همانطور که می دانید اغلب کارکنان اداری زمان زیادی از فعالیت خود را در محیط های اداری به نشستن بر روی صندلی اختصاص می دهند. برای این دسته از افراد ویژگی های صندلی اداری و خواص ارگونومیک آن اهمیت بیشتری دارد. برای اینکه بتوانید در خرید صندلی اداری موفق تر عمل کنید، لازم است به چند نکته طلایی توجه داشته باشید.

خرید بهترین صندلی اداری

سراغ صندلی اداری ارگونومیک بروید

صندلی های ارگونومیک قادرند نواحی کمر، شانه و گردن را به خوبی تحت حمایت خود قرار دهند. به واسطه همین ویژگی نشستن بر روی این دسته از صندلی ها منجر به ایجاد عارضه های جسمانی در ستون فقرات نمی شود. صندلی های ارگونومیک بر اساس الگوی بدن انسان طراحی و ساخته شده و ضامن سلامتی کارمندان هستند.

نشمین صندلی های ارگونومیک دارای بافتی سخت، فشرده و دارای قابلیت تنظیم ارتفاع است. همچنین این بخش به کمک متریال تنفس پذیر پوشش داده شده است. در بخش پشتی نیز قابلیت تنظیم زاویه وجود دارد. به طور معمول تکیه گاه صندلی در تناسب با حالت نشستن کاربر، ۱۰ الی ۳۰ درجه تغییر زاویه می دهد.

 

صندلی اداری را هنگام خرید تست و امتحان کنید

بسیار حائز اهمیت که میزان راحتی و مقاومت صندلی را به طور شخصی کنترل کنید. در صورت خرید از مجموعه های معتبر، شما می توانید نمونه ای از صندلی ها را به محیط اداری خود ببرید. سپس از کارمندان بخواهید میزان رفاه صندلی را بسنجند. هر یک از صندلی های می بایست در تناسب با ابعاد جسمی کارمندان خریداری شوند. در عمل اینکار منجر به شخصی سازی صندلی ها شده و خرید هوشمندانه ای را رقم می زند.

۱٫   قابلیت های صندلی اداری را بسنجید

در برخی صندلی های اداری امکان تنظیم ارتفاع، تنظیم زاویه پشتی و تکیه گاه و همچنین تنظیم ارتفاع نشیمن وجود دارد. استفاده از این دسته از صندلی های اداری برای عموم کارکنان ساده و بدون دردسر است. چرا که می توانند ارتفاع بخش های مختلف را برای مصرف شخصی خود تنظیم کنند.

خرید صندلی اداری شیک

۱٫   سراغ متریال های با کیفیت بروید

بسیار حائز اهمیت است که متریال به کاررفته در صندلی از مقاومت بالایی در برابر سایش و پارگی برخوردار باشد. به خصوص در محیط های شلوغ که احتمال آسیب به مبلمان اداری وجود دارد. از این رو متریال و پوشش های به کاررفته در صندلی را با دقت بررسی کنید.

همچنین این متریال را از نظر میزان تنفس پذیری، عبور هوا و رطوبت آنالیز کنید. صندلی هایی که فاقد پوشش های تنفس پذیر هستند منجر به تعریق بدن شده و  از این طریق کاربر را آزار می دهند. از آنجایی که این دسته از صندلی ها دائما در معرض رطوبت بدن قرار می گیرند، به مرور زمان مقاومت و بافت اولیه خود را از دست می دهند.

۲٫   میزان مقاومت تجهیزات جانبی را بررسی کنید

در زمان خرید صندلی اداری کمتر کسی، کیفیت و مقاومت تجهیزاتی همچون چرخ های صندلی و یا دسته و پایه آن را بررسی می کند. در حالیکه این اتصالات بیشترین نقش را در کیفیت صندلی و مقاومت آن در برابر وزن بالا و سایر آسیب های محیطی دارند.

در خرید بهترین صندلی اداری شیک بهتر است سراغ نمونه های چرخ دار و متحرک بروید. در عمل اینکار دست کارمند را برای چرخش در حوالی میز و اتاق باز نگه می دارد. بهتر است دسته ها را نیز از نظر میزان ارتفاع، سطح و جنس به کاررفته در آن بررسی کنید.

خرید صندلی اداری

جنبه های ظاهری صندلی اداری را بررسی کنید

با مهم‌ترین نکات انتخاب صندلی اداری که باید به آن توجه کرد آشنا شدید. با این حساب شاید تصور کنید توجه به ظاهر صندلی می بایست در اولویت آخر قرار بگیرد. اما به خاطر داشته باشید که صندلی و مبلمان اداری هویت یک شرکت را تشکیل می دهند. بنابراین ضروری است که میان این تجهیزات با سایر مبلمان های اداری یک هارمونی رنگ و طرح وجود داشته باشد.

همچنین برای شرکت ها معتبر و پرآوازه خرید مبلمان اداری با کیفیت و ارگونومیک ضروری به نظر می رسد. بهتر است شکل، ظاهر و نمای صندلی ها را با سایر تجهیزات اداری ست کنید و از این طریق یک جلوه زیبا و جذاب بسازید.

سخن پایانی

خرید صندلی اداری ارگونومیک کار سخت و دشواری نیست. اما به شرط آنکه اطلاعات کافی پیرامون این موضوع داشته باشید. در غیر اینصورت خرید مبلمان اداری برای شما به یک چالش جدی تبدیل می شود. در هنگام خرید صندلی اداری لازم است آن را از جنبه های مختلف آنالیز کنید. میزان راحتی صندلی و دارا بودن خواص ارگونومیک شرط اول خرید یک صندلی اداری با کیفیت است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها