با محله پونک یک زندگی آرام را تجربه می کنید از نارمک دانلود

محله پونک یک زندگی آرام

با محله پونک یک زندگی آرام را تجربه می کنید

اگر با غرب تهران آشنایی داشته باشید به خوبی می دونید که محله پونک یکی از قدیمی ترین و پرطرفدار ترین محله های غرب تهران است. نزدیک بودن به مراکز خرید، وجود فروشگاه شهروند، داشتن آب و هوای مناسب، دسترسی محلی بسیار خوب، کوچه و خیابان های پهن، وجود بوستان نهج البلاغه و … از عوامل بسیار مهم در انتخاب این محله برای سکونت

است. اگر شما هم قصد خرید خانه در این محله را دارید در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا با هم سری به این محله دنج بزنیم.

محله پونک کجاست؟

پونک یکی از محله های تهران است که در شمال غرب و در ناحیه ۳ شهرداری منطقه ۵ قرار دارد. این محله از شرق به محله جنت آباد، از غرب به دره پونک، از شمال به حصارک و سیمون بولیوار و از جنوب به محله باغ فیض دسترسی دارد. به این نکته هم اشاره کنیم که بزرگراه هایی مانند حکیم، همت، اشرفی اصفهانی و نیایش در نزدیکی این محله قرار گرفته است.

تاریخچه‌‌ی محله پونک

پونک، یکی از محله‌های قدیمی و پرطرفدار شمال غربیه که بخش زیادی از اون در منطقه ۵ شهرداری تهران واقع شده و بخش دیگه از اون در منطقه ۲ قرار داره. علت نام گذاری این محله بیشتر به آب و هوای اون بر می گرده. داشتن آب و هوای مطلوب و جاری بودن رودخانه باعث رویش حجم زیادی از پونه در این منطقه شد که تونست تاثیر زیادی در نام گذاری این محله داشته باشه. از طرفی برخی هم معتقدن که در گذشته نام اون، پوئینک بوده که با گذشت زمان به پونک تبدیل شده. در حال حاضر هم می توان گفت یکی از دلایلی که مردم رو تشویق به خرید آپارتمان در پونک می کنه، همین خوش آب و هوا بودن محله است.

بافت محله پونک

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ساخت و ساز در محله‌های منطقه ۵ رونق بسیاری گرفت. محله پونک یکی از این محله های مهم بود که بیشترین ساخت و سازها و خانه های آپارتمانی در آن ساخته شد.

امروزه می توان گفت بیشتر بافت این محله را آپارتمان های نوساز تشکیل می دهند و خانه های ویلایی و قدیمی تقریبا به ندرت در آن دیده می شود.

امکانات این محله

محله پونک یکی از اصلی ترین قطب های مرکز خرید در تهران است که علاوه بر ساکنین این منطقه، نیازهای سایر افراد از محله های دیگر هم بر طرف می کند.

برای مثال مرکز خرید بوستان و فروشگاه شهروند آن یکی از نقاط مثبت این محله است. علاوه بر این بلوار میرزا بابایی، یکی از بلوارهای خوشمزه این محله محسوب می شود که در آن رستوران و فودکورت های متنوعی وجود دارد. علاوه بر این ها چندین مدرسه دخترانه و پسرانه در مقاطع مختلف هم در این محله وجود دارد که شرایط زندگی در این محله را ایده آل تر می کند. در خود محله پونک بیمارستانی وجود ندارد اما کلینیک های پزشکی و مراکز درمانی متنوعی در این محله است. یکی از مهم ترین امکانات تفریحی این محله وجود بوستان نهج البلاغه است که خود به تنهایی جاذبه‌های تفریحی متنوعی دارد.

جاذبه های تفریحی بوستان نهج البلاغه:

شهربازی سرزمین شگفت انگیز

پیست دوچرخه سواری

سافاری پارک وحشت

پیست پرش در آسمان

محله پونک یک زندگی آرام

محله پونک یک زندگی آرام

مراکز مهم دولتی در محله‌ی پونک

انواع بانک و موسسه های مالی و اعتباری دولتی و خصوصی

پلیس +۱۰

دسترسی به محله پونک

از نظر دسترسی وضعیت این محله بسیار مطلوبه و دسترسی به چند تا از اتوبان های بزرگ مثل: همت، اشرفی اصفهانی، هاشمی رفسنجانی و بزرگراه‌های: نیایش و حکیم، رفت و آمد به این محله را بسیار راحت و آسان کرده است. علاوه بر این خطوط تاکسیرانی هم در نقاط مختلف شهر برای رفت و آمد به این محله وجود دارد. عبور اتوبوس های بی آر تی علوم تحقیقات از این محله هم یکی از ویژگی های مثبت در حمل و نقل این محله است.

اجاره آپارتمان در پونک

قیمت اجاره آپارتمان در پونک با توجه به دسترسی های محلی و امکانات این محله بسیار بالاست. یکی از مهم ترین ملاک های تعیین قیمت اجاره در این محله، بخش منطقه ۲ و بخش منطقه ۵ آن است.

همان طور که در موارد بالا اشاره کردیم محله پونک، در در بخش منطقه‌ ی ۲ و ۵ واقع شده که هر کدام از بخش ها از ویژگی های منحصر به فردی برخوردارند. بنابراین ممکن است بین اجاره آپارتمان در محله پونک منطقه ۲ و منطقه ۵ اختلاف قیمت زیادی وجود داشته باشد.

برخی از محله‌های خوب پونک

بلوار کمالی، خیابان اشرفی اصفهانی، خیابان زیتون، بلوار عدل

نگاه کلی به ویژگی های مثبت محله پونک:

  • پونک یکی از محله های غرب تهران است که در شمال غرب و در دو بخش منطقه ۲ و منطقه ۵ شهرداری تهران واقع شده.
  • یکی از ویژگی های مهمی که افراد را ترغیب به خرید آپارتمان در پونک می کند، داشتن آب و هوای بسیار مناسب است.
  • علت نام گذاری این محله رویش گل های پونه در کنارهای رودخانه بوده. عده ای هم نظر بر این دارند که نام محله پونک در گذشته پوئینک بوده که با گذشت زمان و اصلاح تلفظ آن به پونک تبدیل شده.
  • بیشتر بافت این محله نوساز و کوچه و خیابان های موجود در آن پهن و دل باز است.
  • امکانات این محله بسیار متنوع و گسترده است. به طوری که همه‌ی امکانات رفاهی، تفریحی، خدماتی و … را در بر می گیرد.
  • این محله دسترسی بسیارعالی به بزرگراه ها و خیابان های اصلی دارد که شرایط رفت و آمد به این محله را بسیار ایده آل می کند.
  • دسترسی‌های محلی: بزرگراه اشرفی اصفهانی، بزرگراه سرلشکر ستاری، بزرگراه آبشناسان، بزرگراه یادگارامام.
  • قیمت خرید و یا رهن و اجاره آپارتمان در این محله متوسط رو به بالاست و با توجه به بخش های آن که در منطقه ۲ و یا ۵ قرار دارد متنوع است.
4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه ها