مفهوم سئو سایت

,
۱۲ مهر ۱۴۰۰
498

مفهوم سئو سایت از رسانه نارمک دانلود

مفهوم سئو سایت

افزایش ورودی سایت از موتور جستجوی گوگل باید وب سایت خود را سئو و از مشاوره سئو کمک بگیرید تا شما را برای بهینه سازی سایت‌تان راهنمایی کند.

یعنی برای موتور جستجوی گوگل سایت را بهینه سازی کنید تا در صفحه اول گوگل بتواند در کلمه کلیدی مهم رتبه بگیرد.

بهینه سازی سایت برای موتور جستجو نیازمند تخصص و تجربه است تا سایت روی کلمه کلیدی پر جستجو رتبه اول گوگل را از آن خود کند در صورتی که نمی‌دانید سئو چیست این مقاله را انتها مطالعه بفرمایید.

سئو چیست ؟

عبارت سئو مخفف Search Engine Optimization است که زمانی که خلاصه می‌شود به صورت SEO خوانده و نوشته می‌شود که برای افزایش ترافیک سایت از موتور جستجوی گوگل بسیار مهم است.

برای سئو سایت باید اصول آن را رعایت کنید اولین اصل در سئو در سال‌های ۲۰۱۸ به بعد محتوا است یعنی شما باید برای اینکه به رتبه اول گوگل برسید تولید محتوا انجام دهید محتوایی که بتواند رضایت کاربران را جلب کند.

نکته مهم بعدی برای رسیدن به صفحه اول گوگل ایجاد بک لینک است یعنی شما باید برای سایت‌تان بک لینک ایجاد کنید تا بتوانید به رتبه اول گوگل برسید بک لینک نقش بسیار مهمی دارد و همچنان از نکات مهم در سئو است.

شما می‌توانید به صورت دستی بک لینک ایجاد کنید اما باید ریسک خطر جریمه شدن توسط موتور جستجوی گوگل را نیز بپذیرید چون این خلاف قوانین سئو است پس دقت کنید که سئو کلاه سیاه انجام نداده باشید.

تمرکز روی سئو کلاه سفید راه بهتری برای افزایش ورودی سایت از طریق گوگل است چون پایدار است و تا زمانی که شما به خوبی کاربران را راضی نگه دارید و تولید محتوا انجام دهید موتور جستجوی گوگل شما را در رتبه اول نتایج نگه می دارد.

در ادامه در اینکه سئو کلاه سفید چیست و چه تفاوتی با سئو کلاه سیاه دارد صحبت خواهیم کرد.

ارتباط ابزار الکسا و سئو

ابزار رتبه بندی الکسا که متعلق به شرکت آمازون است سایت ها را بر اساس میزان ترافیک رتبه بندی می کند و یک رتبه به سایت می دهد برای مثال خود سایت گوگل رتبه اول جهان را در ابزار رتبه بندی الکسا دارد.

مفهوم سئو سایت

برای اینکه بهتر بدانید الکسا چیست مقاله مورد نظر را در سایت تک سئو مطالعه کنید که کامل در مورد اینکه الکسا چیست و چگونه می توان برای کاهش رتبه الکسا تلاش کرد صحبت کردم پس شروع کنید به مطالعه آن مقاله.

ارتباط موتور جستجو و سئو

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که ارتباط بین موتور جستجو و سئو چیست سوال خوبی است و نشان می‌دهد شما از هوش خوبی برخوردارید.

موتور جستجو یک روبات است دارای سرورهای بسیار زیاد و قدرتمند که شما زمانی که در آن کلمه کلیدی را جستجو می‌کنید در سراسر اینترنت به دنبال جواب برای شما می‌گردد و سعی می‌کند از بین نتایج پیدا شده بهترین جواب را به شما ارائه کند.

موتور جستجوی گوگل در حال حاضر قدرتمندترین موتور جستجو در جهان است و تمام سئو کاران سایت های خود را طبق الگوریتم های گوگل بهینه سازی می کنند چون گوگل بیش از ۹۷٪‌ جستجو ها را از آن خود کرده و کمتر جستجویی در موتور های جستجوی دیگر انجام می شود.

شبکه توزیع محتوا (CDN)

شبکه توزیع محتوا یک شبکه در نقاط مختلف جهان است و هر سرور شبکه توزیع محتوا یک نسخه از سایت شما را روی محل ذخیره سازی خود نگه می دارد تا بتواند به محض اینکه هر کسی برای سرور درخواست ارسال کرد نتیجه سایت ارسال شود.

برای اینکه بتوانید سرعت سایت خود را افزایش دهید باید بدانید cdn چیست یکی از بهترین روش هاست برای همین باید شروع کنید و سرویس هاست شبکه توزیع محتوا استفاده کنید.

مفهوم سئو سایت

تاثیر هاست روی سئو نیز بسیار بالا و قابل توجه است باید هاست را انتخاب کنید تا سرعت بالاتری داشته باشد و بتواند به همه کاربران سایت شما جواب درخواست را ارسال کند.

آپ تایم یعنی زمان در دسترس بودن یک سایت که باید برای انتخاب هاست مناسب برای سایت تان انتخاب کنید.

سئو کلاه سفید چیست ؟

برای کسب اعتبار گوگل و گرفتن رتبه اول نتایج روی کلمه کلیدی روش های متنوعی وجود دارد و سئو کاران حرفه ای هر کدام سبک و روش خاص خود را برای بدست آوردن رتبه دارند اما بعضی از این روش ها مطابق قوانین گوگل است ولی بعضی از این روش ها خیر.

سئو کلاه سفید به این معناسب که شما سایت‌تان را با روش‌هایی بهینه سازی کنید که خلاف قوانین گوگل نباشد برای مثال شروع کنید به بازاریابی محتوایی و تولید محتوای با کیفیت به طوری که همه کاربران سایت شما لذت ببرند.

شما درست فهمیده اید برای جلب رضایت گوگل باید رضایت کاربران را جلب کنید تا در نتیجه به صورت کاملا حرفه ای به رتبه برتر در نتایج گوگل برسید.

در سئو کلاه سفید این که چگونه شما بک لینک برای سایت تان ایجاد می کنید بسیار حائر اهمیت است بک لینک از نظر گوگل باید به صورت کاملا طبیعی ایجاد شود تا بهینه سازی سایت به صورت سئو کلاه سفید انجام شود.

تفاوت سئو کلاه سفید با کلاه سیاه

اما در سئو کلاه سیاه کاملا بر خلاف کلاه سفید است یعنی شما برای انجام سئو کلاه سیاه باید کلا بر خلاف قوانین گوگل عمل کنید و بک لینک ها با تعداد بالا و به صورت منظم و تولید محتوای کپی و بدون کاربرد برای کاربر انجام دهید.

پنالتی گوگل یک الگوریتم است که سایت هایی را جریمه می کند که سئو کلاه سیاه انجام دادند اما پنالتی گوگل برای هر سایتی که ممکن است به اجرا در بیاید و سایت شما را نیز جریمه کند.

برای نجات از پنالتی گوگل روی رضایت کاربران سایت تان کار کنید و روی ux یا همان تجربه کاربری سایت خود تمرکز داشته باشید و هر چه بیشتر آن را بهبود دهید تا سایت شما رشد کند در صورتی که این تجربه کاربری به خوبی بهبود پیدا نکند سایت شما نمی تواند رشد خوبی داشته باشد.

تمرکز روی تجربه کاربری سایت شما موجب راحتی کار کردن کاربران در سایت شما می شود خصوصا اگر کاربر باید کاری را در سایت شما انجام دهد برای مثال اگر سایت فروشگاهی دارید کاربر باید در سایت شما خریدی انجام دهد باید مسیر برای کاربر طراحی شده باشد تا خرید خو را کامل کند.

نتیجه گیری

برای رسیدن به صفحه اول گوگل باید سایت تان را سئو کنید یعنی برای موتور جستجوی گوگل بهینه سازی کنید تا رتبه اول گوگل در کلمه کلیدی که می خواهید بدست آورید.

اول سئو تکنیکال را باید انجام دهید یکی از موارد مهم در سئو تکنیکال افزایش سرعت سایت است.

دو تولید محتوا و رعایت اصول سئو محتوا و بعد از آن بک لینک سازی و سئو خارجی که در مرحله آخر باید اجرا شود.

4.2/5 - (6 امتیاز)

دیدگاه ها