ضربه بی سابقه ی ویروس کرونا به قیمت بلیط هواپیما از نارمک دانلود

ضربه بی سابقه ی ویروس کرونا

همه گیر شدن بیماری کرونا شاید یکی از بزرگترین آسیب ها را به صنعت مسافرت هوایی و برون مرزی وارد کرد. تأثیر این بیماری بر روی قیمت بلیط هواپیما بی سابقه بوده و هنوز نمی دانیم که چقدر ممکن است این صنعت بزرگ را تحت تأثیر قرار دهد. با توجه به قرنطینه ی جهانی و بسته شدن مرز ها مسافرت های هوایی دچار مخاطره شدیدی شدند. اما تا کی قرار است این وضعیت ادامه پیدا کند؟ عموم مسافران هواپیما از کاهش قیمت بلیط هواپیما در روزهای اخیر خبر دارند! هرچند که عاشقان سفر نمی توانند این روزها سفر کنند اما اخبار مربوط به صنعت گردشگری را دنبال می کنند.

از بسته شدن مرزهای زمینی و هوایی بعضی از کشورها به روی ایران تا اجازه ندادن ورود مردمان بومی شهرها به خودروهای غیر بومی اخبار داغ سكوی پرتاب موشك محل استقرار رادار كارگاه ساختمانی كارخانه مركز مجازی در ها و شبکه های اجتماعی است. شتاب انتشار کرونا، بر روی بلیط هواپیما و صنعت هوایی در سرتاسر جهان، بیشترین تاثیر را در عمر تاریخ سفرهای هوایی گذاشته است. لغو عموم پروازهای داخلی و خارجی، محدودیت های ایجاد شده توسط ایرلاین ها باعث کاهش قیمت بلیط چارتر و یا سیستمی شده است. شاید کمتر کسی در ماه های گذشته به این فکر می کرد که ویروسی مروارید سال ۲۰۲۰ همه عالم را درگیر خود کند به طوریکه دنیا را مروارید قرنطینه دخول برد. اما متاسفانه این اتفاق افتاد و در روزهای نخستین و انتهایی اعلام شیوع کرونا، طی اطلاعیه ای از سوی سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور، شرکت های گردشگری، موظف به استرداد بلیط هواپیما بدون اخذ جریمه تا تاریخ ۵ سپنج شدند و نخستین شک به صنعت گردشگری کشور وارد شد. اما به همراه توجه به عدم شناخت از اوقات ماندگاری و نقاهت این بیماری، بسیاری امید داشتند که تا نوروز ۹۹ امکان از سر گیری مسافرت ها و زندگی عادی مردم ایجاد شود. لیكن متاسفانه به دلیل عدم رعایت قوانین قرنطینه و تردد عده هلا از هم میهنان درب جاده ها، این ویروس به سرعت پیشرفت کرد تا جایی که نوروز ۹۹ به کابوسی برای صنعت گردشگری و ورشکستگی بسیاری از این شرکت ها تبدیل شد. در همان روزهای اولیه، کشورهایی که جزو مقاصد نوروزی ایرانیان محسوب می شدند، بسته شدن مرزهای زمینی و هوایی خود را با ایران اعلام کردند.

ضربه بی سابقه ی ویروس کرونا

 رفته رفته با کاهش سفرها و بلند نشدن هواپیماها قیمت بلیط چارتر و سیستمی نیز کاهش چشمگیری داشت. هرچند که سفرهای هوایی با رعایت نکات بهداشتی آزمایش پذیر تست بیماری انجام می پذیرد، اما کاهش سفرهای هوایی چشمگیر است. سخنگوی سازمان هوایی کشور اعلام کرده است که امکان به زیركی درك كردن گواهی بهداشت برای مسافران از طریق دفاتر وزارت بهداشت مستقر در فرودگاهها فراهم است.

میزان خسارات وارد شده به شرکت های گردشگری

با ربط به نوع کار صنعت گردش جهانگردی در ایران، نوروز و تابستان پیک فروش بلیط هواپیما و بهره دهی و زیان دهی این صنعت در ایران محسوب می شود. به طوریکه ضرر دگر فصول عام فریه را جبران می کند و باعث سرپا ماندن شرکت های فعال درون و برون این حوزه می شود. سال ۹۸ با تمام فراز شرمناك پوشیده نشیب هایی که مخصوصا در نیمه دوم داشت، شاهد کاهش فروش بی سابقه ای در روزهای کم تردد نسبت به سالهای پیش نیز بود که بسیار قابل وارسی ژرفا است، به طوریکه بسیاری كندن فروشندگان بلیط چارتر شاهد خالی ماندن صندلی های هواپیما بودند. عواملی مانند گرانی بنزین، اتفاقات آبان ۹۸، شهادت سردار سلیمانی و سقوط هواپیما ذوب كردن عواملی مال که در فصل های کم تردد، کاهش ابتیاع بلیط جت را به حداقل رساند. ویروس کرونا هم ضربه آخر را به این صنعت زد به طوریکه فزونی از شرکت ها اقدام به تعدیل نیرو تو روزهای پایانی سال کردند. البته در این بین شرکت های گردشگری و فروش بلیط هواپیما https://www.safarme.com/ نیز هستند که با وجود مشکلاتی مانند سایرین، سعی در حفظ کارمندان خود کرده اند اما با ادامه این وضعیت و عدم همکاری دولت برای کاهش ضرر، امکان تعدیل در این شرکت ها نیز وجود دارد.

محدودیت های پروازی ایران به سایر کشورها

همانگونه که پیش تر گفته شد با اعلام ایران به عنوان یکی از کشورهای آلوده به ویروس کرونا، امکان خرید بلیط هواپیما و سفر به بعضی از کشورها لغو شد که در ادامه به ابلاغیه برخی از آنها می پردازیم.

ضربه بی سابقه ی ویروس کرونا

آمریکا

هرچند که سختگیری ورود ایرانیان به آمریکا و مشکلات مسافران ایرانی در این کشور موضوعی جدید نیست اما شیوع ویروس کرونا نیز انحصار های دیگری ایجاد کرد. آمریکا اعلام کرده است از ورود تمام ایرانیان به کشورش به دلیل کرونا به جز افرادی که دارای گیرین کارت و یا پاسپورت هستند جلوگیری می کند.

تایلند

تایلند طی بیانیه ای تمامی ویزاهای کشورهایی که جزو قلمرو پادشاهی تایلند محسوب نمی شدند و شیوع کرونا داشتند را لغو کرد. كلیه ویزاها از تاریخ ۱ فوریه تا ۱۱ مارس باطل اعلام شد. همچنین سفرت تایلند در تهران نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام شد. مسافران می توانند با بازگشت شرایط عادی، پیوستگی به خرید بلیط هواپیما و دریافت ویزای این کشور دوباره اقدام کنند.

ارمنستان

ارمنستان جزو کشورهایی بود که ایرانیان می توانستند بدون اخذ ویزا و تنها با خرید بلیط هواپیما سیستمی و یا بلیط چارتر به این کشور سفر کنند. اما با شیوع کرونا نیز اینگونه سفرها تهییج شدن حالت تعلیق درآمد. البته سفر ضلع سود این کشور از مسیر اخذ ویزا امکان پذیر است. مسافران باید دادگاهی كردن کنسولگری ارمنستان برای اخذ ویزا مراجعه کنند و در صورت تایید و اذن آن، امکان سفر مهیا می گردد.

مالزی

مالزی نیز اعلامیه کرد که رسیدگی كردن (به اتهام) جز افرادی که اقامت دایم در مالزی دارند و یا دانشجو محسوب شراب شوند، اجازه سفر به این کشور را برای مسافرانی که در شهرهای آلوده بوده اند را نخواهد داد. منبع این مطلب را در این صفحه ببینید.

Rate this post

دیدگاه ها