روش غیرفعال کردن iMessage اپل و حل مشکل ارسال و دریافت پیام

روش غیرفعال کردن iMessage اپل و حل مشکل ارسال و دریافت پیام

روش غیرفعال کردن iMessage اپل

اپلیکیشن iMessage اپل یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های امروزی است. اغلب کاربران محصولات اپل از این پیام‌رسان استفاده می‌کنند اما گروهی نیز به جای استفاده از این اپلیکیشن، ترجیح می‌دهند که از واتس‌اپ و تلگرام و غیره استفاده کنند. در این مقاله به روش غیرفعال کردن اپلیکیشن iMessage اپل در آیفون و آیپد می‌پردازیم.

اپلیکیشن آی‌مسیج سبک و سریع است اما به هر حال بهتر است هر اپی که در اندروید یا iOS نصب شده و هیچ کاربردی ندارد، غیرفعال یا در صورت امکان، Uninstall شود. در حقیقت یکی از علل اصلی مشکل مصرف بیش از حد رم و همین‌طور خالی شدن سریع شارژ باتری، به اپ‌های اضافه‌ای که روی اندروید و iOS نصب شده، مربوط می‌شود.

راهکار جدید اپل برای کاربران iOS که اپلیکیشن‌های زیادی نصب کرده و استفاده نمی‌کنند، Offload کردن اپلیکیشن‌های بلااستفاده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد روش آفلود کردن و مزایای آن نسبت به حذف نصب کردن اپ‌ها، به مقاله‌ی زیر مراجعه فرمایید:

چگونه اپ‌های بی‌استفاده در آیفون را Offload کنیم؟ تفاوت حذف و آفلود اپ چیست؟

برای آشنایی بیشتر با پیام‌رسان iMessage و شیوه‌ی استفاده از آن، به مقاله‌ی چگونه پیام‌های iMessages و اپ Messages اپل را در تمام محصولات همگام‌سازی کنیم؟ مراجعه فرمایید.
در صورت بروز مشکلاتی در ارسال و دریافت پیام، می‌توانید از راهکارهای ذکر شده در مقاله‌ی زیر استفاده کنید:

 

حل مشکل ارسال پیام و ارور iMessage Not Delivered در آیفون با روش‌های مختلف

 

چگونه iMessage را در آیفون یا آیپد غیرفعال کنیم؟
اما به موضوع اصلی این مطلب برگردیم: غیرفعال کردن پیام‌رسان iMessage که از اپلیکیشن‌های اصلی سیستم عامل iOS است. گاهی اوقات برای حل کردن مشکلات به وجود آمده در این پیام‌رسان، غیرفعال کردن و فعال کردن مجدد آن توصیه می‌شود و گاهی به دلیل استفاده نکردن کاربر، بهتر است غیرفعال شود.
روش کار به این صورت است که ابتدا می‌بایست اپلیکیشن Settings را با تپ کردن روی آیکون چرخدنده‌ای‌شکل آن که در صفحه‌ی خانه قرار گرفته، اجرا کنید. به این ترتیب صفحه‌ی تنظیمات نمایش داده می‌شود. در صفحه‌ی تنظیمات اسکرول کنید تا به گزینه‌ی iMessage برسید و روی آن تپ کنید.

روش غیرفعال کردن iMessage اپل و حل مشکل ارسال و دریافت پیام

در صفحه‌ی بعدی روبروی iMessage سوییچی وجود دارد که در حالت پیش‌فرض فعال است. برای غیرفعال کردن پیام‌رسان آی‌مسیج کافی است روی آن تپ کنید تا به حالت خاموش جابجا شود.

روش غیرفعال کردن iMessage اپل و حل مشکل ارسال و دریافت پیام

روش حذف اکانت iMessage
اگر به کلی از آی‌مسیج اپل استفاده نمی‌کنید یا به دلیلی تصمیم گرفته‌اید که حساب کاربری خود را به صورت کامل Deactivate یا غیرفعال کنید، می‌بایست به وب‌سایت رسمی اپل و بخش حذف شماره‌ی تلفن خود از iMessage مراجعه کنید.

روش غیرفعال کردن iMessage اپل و حل مشکل ارسال و دریافت پیام

در این صفحه شماره تلفن خود را وارد کنید و کشور را نیز انتخاب کنید. سپس روی لینک Send Code کلیک کنید. به این ترتیب کد تأیید حذف شماره موبایل از سرویس iMessage به صورت یک SMS ارسال می‌شود. کد دریافتی را در کادر بعدی یعنی Confirmation Code وارد کنید و در نهایت روی دکمه‌ی Submit کلیک کنید.

Rate this post

دیدگاه ها