قیمت آهن آلات تا کجا رشد میکند؟ پیش بینی قیمت آهن از نارمک دانلود

قیمت آهن آلات تا کجا رشد میکند؟ پیش بینی قیمت آهن

آهن یکی از اصلی­ترین مصالح ساختمانی است که بدون وجود آن هیچ پروژه ساختمانی به سرانجام نخواهد رسید. آهن در دسته محصولات استراتژیک قرار می­گیرد، بنابراین قیمت آن در میان سایر مصالح ساختمانی دارای اهمیت بسیاری است. از این رو بسیاری از افرادی که در این کسب و کار مشغول به کار هستند تمایل دارند از قیمت آهن و میلگرد مطلع شوند. آهن نیز از جمله مصالحی است که دارای نوسان قیمت است در این مطلب قصد داریم با پیش بینی قیمت آهن با شما عزیزان همراه باشیم، لطفا تا انتها مطلب را مطالعه کنید.

قیمت آهن­ آلات

 

عوامل متعددی روی قیمت آهن­آلات موثر هستند. با توجه به این عوامل قیمت آهن و میلگرد پیش بینی می­شود. از جمله عوامل موثر در پیش بینی قیمت آهن می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • یکی از اصلی ترین عوامل موثر در قیمت آهن آلات و میلگرد میزان تقاضا و عرضه آهن است. طبیعا هرچه میزان تولید و استخراج آهن بیشتر باشد عرضه به بازار بیشتر می‎شود و قیمت آن نیز رو به کاهش می­رود. هم چنین با افزایش تولید و عرضه آهن به بازار میزان تقاضا برای آن نیز بیش­تر خواهد شد. بنابراین میزان تولید، عرضه و تقاضا با قیمت آهن آلات نسبت معکوس دارد.
  • امروزه کار بسیاری از صنایع وابسته به آهن است. به عبارت بهتر مواد اولیه بسیاری از صنایع آهن است. از جمله این صنایع می­توان به پتروشیمی­ها و صنعت خودروسازی اشاره کرد. تا مادامی که این صنایع رو به پیشرفت باشند مواد اولیه بیشتری برای شروع کار خود نیاز دارند. بنابراین یکی از عوامل موثر در قیمت آهن آلات میزان تقاضا و نیاز صنایع و کارخانجاتی است که آهن مواد اولیه شروع کار آنها است. اگر این صنایع در کار خود پیشرفت داشته باشند و میزان تقاضا برای محصولات آنها زیاد باشد قیمت آهن آلات نیز کاهش پیدا می­کند.
  • از جمله دیگر عوامل مهم و تاثیرگذار در قیمت آهن وضعیت ارز و نوسانات آن است. همان گونه که مشاهده شد در سال گذشته نوسانات قیمت ارز سبب افزایش چشمگیر قیمت آهن آلات شد. یکی از مهم ترین عوامل موثر در شرایط اقتصادی ارزش پول و نوسانات آن است. می­دانید که پول کشور ما در مقایسه با قیمت دلار دچار کاهش ارزش شده است. همین عامل باعث شده است تا کشور ما برای وارد کردن مواد اولیه به مشکل برخورد کند. کشور ما ناچار است مواد اولیه ساخت آهن را با نرخ دلار از کشورهای وارد کننده آن خریداری نماید. همین عامل سبب افزایش قیمت آهن آلات و میلگرد در کشور ما در سال اخیر شده است. در واقع دلار با قیمت فولاد و آهن رابطه تنگاتنگی داشته و یکی از عوامل موثر و اصلی در افزایش قیمت آهن آلات است.
  • لازم به ذکر است که یکی از مهم ترین صنایعی که پایه اصلی کار آن، آهن است صنعت ساختمان سازی است. تحقیقات اخیر نشان داده است که طی چند سال گذشته کشور ایران با افزایش بی سابقه تورم رو به رو بوده است. یکی از ثمرات این افزایش تورم، افزایش قیمت آهن آلات، تیرآهن و میلگرد است. بنابراین در پیش بینی قیمت آهن باید تاثیرات افزایش تورم بر آهن آلات در صنعت ساختمان سازی را نیز در نظر داشته باشیم.
  • یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت آهن می‌توان به هزینه‌های مربوط به حمل و نقل آن اشاره کرد‌. جا به جایی و حمل و نقل آهن‌آلات از مبدا به مقصد به وسیله کامیون‌های باربری صورت می‌گیرد. سوخت این کامیون‌ها از گازوئیل و مواد نفتی است. بنابراین قیمت آهن آلات تا حدودی به قیمت گازوئیل و مواد نفتی نیز وابسته است.
  • عوامل مختلف دیگری در پیش بینی قیمت آهن موثر هستند. از جمله این عوامل می‌توان به دوره‌های زمانی خاصی مانند تغییرات آب و هوایی، تعطیلات، بلندی روز در فصول مختلف و …. اشاره کرد. به عنوان مثال با فرا رسیدن فصل زمستان میزان سوخت و ساز وسایل نقلیه افزایش پیدا می‌کند و همین عامل سبب می‌شود تا جا به جایی و حمل و نقل آهن آلات گرانتر تمام شده و قیمت نهایی آهن افزایش پیدا کند.

خرید آهن آلات

خرید آهن آلات

با توجه به کاربرد آهن آلات در صنایع مختلف امروزه کارخانجات زیادی در تکاپو برای خرید آهن هستند. در این متن راهنمای کاملی برای خرید آهن آلات را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

  • آهن وارداتی یا داخلی

ممکن است بسیاری از کارخانجات این سوال را مطرح کنند که جهت خریداری آهن بهتر است آهن وارداتی باشد یا داخلی؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم با توجه به این که مقدار قابل توجهی از آهن در پوسته زمین کشور ایران موجود است. بنابراین بخش قابل توجهی از آهن مورد نیاز کارخانه‌ها و صنایع مختلف داخل کشور ایران تامین می‌شود. با این حال کشور ما ناچار است بخشی از آهن مورد نیاز صنایع مختلف را از کشورهای غنی تر وارد کند. هنگام خرید آهن این نکته را در نظر داشته باشید که قیمت پیش بینی شده آهن در کارخانجات مختلف ممکن است متفاوت باشد. در این موارد سعی کنید قیمت آهن آلات را با در نظر گرفتن کیفیت آنها بسنجید.

 

  • هزینه حمل و نقل آهن آلات

آهن یکی از سنگین‎ترین مصالح ساختمانی به شمار می‌رود. بنابراین یکی از نکات مهم در خرید آهن توجه به هزینه حمل و نقل آن است. هنگام خرید آهن آلات سعی کنید که میزان هزینه‎های حمل و نقل را به کم ترین حد خود برسانید.

 

  • تولید کننده آهن

با توجه به کاربرد بالای آهن در صنایع مختلف امروزه کارخانه‎های زیادی آهن را به عنوان مواد اولیه مورد نیاز صنایع دیگر تولید می‌کنند. هنگام خرید آهن از یک کارخانه توجه داشته باشید علامت اختصاری تولید کننده آهن روی آن حک شده باشد. هم چنین برند تولید کننده آهن نیز یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در خرید موفق آهن آلات است. برای انجام خریدی موفق بهتر است ابتدا برندهای معتبر تولید کننده آهن و فولاد و وارد کننده‎های برتر آن را در کشور ایران بهتر بشناسید.

 

فروش اینترنتی آهن آلات در وب سایت آهن آلات ایران

با توجه به روی کار آمدن اینترنت و شبکه‎های مجازی امروزه بیشتر خریدها به صورت اینترنتی و آنلاین صورت می‌گیرد. یکی از معتبرترین فروشگاه‌های اینترنتی جهت عرضه آهن آلات وب سایت آهن آلات ایران است. فروش و عرضه در این وب سایت به صورت آنلاین است و شما می‎توانید برای خرید آهن آلات با کیفیت بالا و قیمت مناسب به وب سایت ما به آدرس https://ahanalatiran.com مراجعه کنید. انجام مشاورات در وب سایت ما به صورت رایگان است و شما می‏توانید جهت انجام این کار و استعلام قیمت‏ها از طریق شماره تماس‏های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید. اگر شما نیز به دنبال خرید آهن با کیفیت و قیمت مناسب هستید مطمئن باشید که با مراجعه به سایت آهن آلات ایران بهترین گزینه را انتخاب کرده اید.

 

سخن پایانی

آهن یکی از مهم ترین و پرکاربردترین صنایع ساختمان سازی است. آهن علاوه بر صنعت ساختمان سازی در صنایع مختلف دیگری کاربرد دارد که از جمله آنها می‏توان به صنعت خودروسازی و صنعت پتروشیمی اشاره کرد. آهن یکی از محصولات استراتژیک است بنابراین قیمت آن برای صنایع مختلف بسیار حائز اهمیت است. با توجه به آشفتگی‎های موجود در بازار ارز پیش بینی قیمت آهن در سال‏های آینده آسان نیست. عوامل مختلفی در قیمت نهایی آهن تاثیرگذار هستند. از جمله این عوامل می‌توان به مواردی چون هزینه‌های مربوط به حمل و نقل، نوسانات ارزی، میزان عرضه و تقاضا، میزان تولیدات و پیشرفت صنایعی که از آهن به عنوان مواد اولیه استفاده می‌کنند و ….. بستگی دارد. در این مطلب سعی کردیم شما را با عوامل موثر در قیمت و خرید آهن آشنا کنیم. امید است که این مطلب برای شما مفید واقع شود.

Rate this post

دیدگاه ها