شانس موفقیت تیم ملی فوتبال آلمان در جام جهانی ۲۰۲۳ چقدر است از نارمک دانلود

شانس موفقیت تیم ملی فوتبال آلمان در جام جهانی 2023 چقدر است؟

سال ۲۰۲۲ و همه‌گیری ناگهانی بیماری کرونا صدمات بسیاری به جهان و جهانیان وارد کرد. یکی از اتفاقات رخ‌داده در این دوره همه‌گیری بیماری کووید ۱۹، به تعویق افتادن مسابقات جام جهانی بود. برای اولین‌بار در سال‌های صلح جهانی، تاریخ بازی‌های جام جهانی تغییر کرد. بااین‌وجود تیم‌ها برای شرکت در دوره ۲۰۲۳ جام جهانی آماده شدند و یکی از تیم‌های آماده برای شرکت در این رقابت‌ها، تیم ملی فوتبال آلمان است.

آلمان یکی از تیم‌های پرافتخار اروپایی است که همواره قدرت و اقتدار خود را در مسابقات جام جهانی به رخ می‌کشد. این تیم درخشش زیادی در مسابقات جام جهانی داشته و دوره‌های متوالی قهرمان مسابقات جام جهانی بوده است. حتی در سال ۲۰۱۴ این تیم توانست با پیروزی نفس‌گیر در مقابل تیم آرژانتین، عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

هیچ صعودی دائمی نبوده و سقوط در کمین است

در عین ناباوری همگان، تیم ملی فوتبال آلمان در جام جهانی ۲۰۱۸ شکست سختی را تجربه کرد. تیم آلمان با شکست‌های پیاپی در گروه خود، نتوانست از مرحله یک‌هشتم نهایی عبور کند و به‌ناچار از جام جهانی ۲۰۱۸ خداحافظی کرد. در سال ۲۰۱۸ آلمان با باخت مقابل کره جنوبی که در جایگاه ۷۵ رده‌بندی جهانی قرار داشت، طعم تلخ شکست را چشید.

بعد از باخت در جام جهانی ۲۰۱۸ دوره نزول تیم ملی فوتبال آلمان شروع شد. این تیم ناکامی و افول را تجربه کرد. به سال ۲۰۲۳ رسیده‌ایم و این بار جام جهانی ۲۰۲۳ قطر منتظر تیم ملی کشور آلمان است. در جام ملت‌های اروپا تیم تشکیل‌شده برای کشور آلمان توانسته در رقابت‌های گروهی قوی حاضر شده و به‌عنوان اولین تیم به جام جهانی قطر صعود کند. با این قدرت، مردم و طرفداران تیم ملی کشور آلمان دوباره به این تیم امیدوار شدند؛ ولی آیا آلمان شانسی در جام جهانی ۲۰۲۳ قطر خواهد داشت؟

تیم ملی فوتبال آلمان

مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

نگاهی مختصر به رقبای آلمان

در جام جهانی ۲۰۲۳ قطر ۳۲ تیم حضور دارند. کشور آلمان در این دوره در گروه E قرار گرفته و تیم ملی کشورهای ژاپن، اسپانیا و کاستاریکا رقیبان آن هستند. اولین رقیب قدرتمند آلمان در این گروه، تیم اسپانیا است. اسپانیا در دیدارهای انتخابی جام جهانی مالکیت بالای توپ در بازی‌ها را از خود نشان داده و یکی از مدعیان قدر برای پیروزی در این دوره از جام جهانی است.

دومین تیمی که می‌تواند آلمان را به چالش بکشد، تیم ملی ژاپن است. بااینکه تیم ملی کشور ژاپن دو دوره متوالی و پیاپی نتوانست به دور دوم راه پیدا کند؛ اما همین موضوع دلیلی خواهد بود برای تلاش بیشتر تیم ژاپن برای زمین زدن دو رقیب اروپایی خود و پیروز شدن در گروه E و صعود از این گروه برای رسیدن به رقابت‌های نیمه نهایی.

کاستاریکا رقیبی مجهول برای تیم ملی فوتبال آلمان است. این تیم که این بار در گروه E قرار گرفته است، در سال ۲۰۱۴ و درست برخلاف آلمان، شگفتی‌ساز شد. هنوز نمی‌دانیم که باید چه انتظاری از این تیم داشته باشیم؛ درنتیجه وجود این تیم در دسته حریفان آلمان باعث می‌شود نتوانیم درباره پیروزی تیم آلمان در گروه خود، پیش‌داوری کنیم.

بازیکن‌های قوی و بالا بردن احتمال پیروزی آلمان

تیم آلمان بازیکن‌هایی مطرح را در اختیار دارد. حضور ستارگانی مانند یوشوا کیمیچ، مانوئل نویر، جمال موسیالا، سرژ گنبری، تیمو ورنر، لئون گورتزکا، مارکو رویس، کریم آدیمی، نیکلاس سوله، مارک آندره ترشتگن، توماس مولر، آنتونی رودیگر، کای هاورتز و دیگر بازیکنان باعث می‌شود تیم ملی فوتبال آلمان شبیه به یک مدعی قهرمانی در این دوره جام جهانی به نظر برسد.

در میان اسامی بازیکنان مطرح آلمانی می‌توانیم برخی اسامی مشخص‌شده در اعلام ترکیب تیم ملی فوتبال انگلستان در مقابل تیم ملی فوتبال آلمان را نیز ببینیم. همین اندک شباهت و قدرت‌مند ظاهر شدن تیم آلمان در بازی یک‌هشتم نهایی در مقابل انگلستان، نشان می‌دهد در جام جهانی ۲۰۲۳ قطر باید از تیم آلمان انتظارات بالایی داشته باشیم.

اسامی بازیکنان مطرح آلمانی

گروهبندی جام جهانی ۲۰۲۳ قطر

شایعات و زمزمه‌های کناره‌گیری

در روزهای نخستی که قطر به‌عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۳ تعیین شد، مشکلات بسیاری بین آلمانی‌ها و قطر ایجاد شد. آلمان و آلمانی‌ها بارها به نقض حقوق بشر در کشور قطر اعتراض کردند و همین موضوع سبب مطرح‌شدن موضوع کناره‌گیری تیم ملی فوتبال آلمان از جام جهانی شد. با وجود تمام این زمزمه‌ها و حواشی، تیم آلمان قرار است با قدرت و به‌عنوان یک مدعی جام جهانی در مسابقات حضور پیدا کند.

آیا قوانین سخت‌گیرانه تغییر کرده‌اند؟

برای جام جهانی ۲۰۱۸ که در روسیه برگزار شد، یواخیم لو قوانین و سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ای را که پیش از آن اعمال کرده بود، برداشت تا شاید بتواند گامی مهم را در راستای دفاع از قهرمانی آلمان که از بازی مقابل آرژانتین در سال ۲۰۱۴ به دست آورده بود، بردارد؛ ولی حتی با وجود از میان رفتن این سختگیری‌ها، تیم ملی فوتبال آلمان نتوانست در جام جهانی ۲۰۱۸ خودی نشان دهد.

با تجربه تلخ جام جهانی ۲۰۱۸ هنوز مشخص نیست که این بار و هانس دیتر فلیک (سرمربی آلمان) چه سیاست‌ها و قوانینی را برای این دوره از بازی‌ها در نظر گرفته است. آیا قوانین سخت‌گیرانه لو در بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۴ که حتی ممنوعیت برای تماس با خانواده یا همسران برای اعضای تیم در قوانین مهم آلمان برای تیمش وجود داشت، برگشته است یا سرمربی جدید خواب‌های دیگری برای تیم خود دیده است؟

هانس دیتر فلیک (سرمربی آلمان)

هانس دیتر فلیک سرمربی تیم آلمان

می‌توانیم به سرمربی جدید تیم ملی فوتبال آلمان اعتماد کنیم؟

هانس دیتر فلیک که به‌عنوان سرمربی تیم آلمان در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۳ قطر انتخاب شده است، کارنامه مناسبی دارد. فلیک تا پیش‌ازاین به‌عنوان دستیار و به مدت ۸ سال در تیم ملی فوتبال آلمان فعالیت داشته و حتی در قهرمانی ۲۰۱۴ آلمان نیز همراه تیم بوده است. هانس دیتر فلیک از سال ۲۰۱۹ تا سال ۲۰۲۱ به‌عنوان سرمربی بایر مونیخ فعالیت داشت. مواردی مانند دو بار قهرمانی در بوندس لیگا، قهرمانی در جام جهانی، پیروزی در لیگ اروپا، سوپر جام اروپا و جام جهانی باشگاه‌ها در کارنامه این مربی قرار دارد.

تماشاگر بازی‌های خاص تیم ملی کشور آلمان باشید

تیم آلمان یکی از شناخته‌شده‌ترین و قوی‌ترین تیم‌های اروپایی است. این تیم پیروزی‌های بسیاری را در سوابق خود داشته و بارها توانسته قهرمانی در جام جهانی را از آن خود کند. چشم‌گیرترین پیروزی این تیم در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل بود که در آخرین بازی، تیم ملی فوتبال آلمان توانست با شکست دادن تیم کلی آرژانتین، جام قهرمانی را به دست آورد.

با قهرمانی آلمان در ۲۰۱۴، تماشاگران زیادی منتظر درخشیدن این تیم در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بودند. شکست وحشتناک و ناامیدکننده تیم ملی کشور آلمان در گروه خود و با باخت نهایی این تیم مقابل تیم کره جنوبی، امید تماشاگران از بین رفت. باوجوداینکه کره جنوبی نیز نتوانست از گروه خود صعود کند، برد در مقابل تیمی که قهرمان دور قبل جام جهانی بود، خوشحالی به‌همراه داشت؛ درحالی‌که چیزی جز سرافکندگی برای آلمان و تماشاگرانش باقی نمانده بود.

بااین‌حال این بار و در جام جهانی ۲۰۲۳ قطر باید انتظارات خودمان را از تیم ملی فوتبال آلمان بالا ببریم. این تیم سرمربی تازه‌ای را اختیار کرده و بازیکنان درخشانی را به میدان مسابقات آورده است. حضور تیم آلمان در مسابقات یک‌هشتم نهایی و قدرتی که از خود نشان داد، بیان‌گر این است که می‌توانیم انتظاراتی بزرگ از این تیم و بازی‌هایش در این دوره از جام جهانی را داشته باشیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها