کار در ترکیه برای ایرانیان استخدام آشپز در ترکیه از نارمک دانلود

کار در ترکیه برای ایرانیان استخدام آشپز در ترکیه

اگر به دنبال کار در ترکیه برای ایرانیان هستید این مطلب برای شما مفید خواهد بود.

صنعت رستوران گردی در کشورهای پیشرفته از بخش های مهم گردشگری به حساب می‌آید و همچنین به دلیل تنوع در غذا شغل آشپزی در کشورهایی مثل ترکیه بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. در این مطلب قصد داریم در رابطه با استخدام فوری آشپز در ترکیه اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

مطلب کار در استانبول از سایت ترکی شو نیز بخوانید.

استخدام آشپز در ترکیه و کار در ترکیه برای ایرانیان

برای این شغل موقعیت های شغلی زیادی وجود دارد و افرادی که قصد مهاجرت کاری به عنوان آشپز به ترکیه را دارند باید با فرهنگ غذایی این کشور آشنا باشند و مهارت و تخصص کافی در این زمینه را داشته باشند.

فرصت های شغلی زیادی در کشور ترکیه برای آشپز ها وجود دارد. این افراد می‌توانند در رستوران ها، هتل ها، بیمارستان ها، دانشگاه ها، اقامتگاه ها و همچنین  موسساتی که به دنبال جذب آشپز هستند استخدام شوند.

در شهرهای بزرگی مثل استانبول این شغل بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد و هر چه بیشتر آشپز در حرفه خود ماهر باشد به راحتی و به طور فوری می تواند استخدام شود. کار در ترکیه برای ایرانیان میتواند در رشته های مختلف باشد که باید هر رشته را جداگانه بررسی کرد.

همانطور که گفته شد در ترکیه به دلیل زیاد بودن رستوران ها و علاقه افراد بومی به غذاها و همچنین زیاد بودن تعداد مسافرین در این کشور آشپزی از شغل های مورد نیاز در این کشور است.

شرایط استخدام فوری آشپز در ترکیه و شرایط کار در ترکیه برای ایرانیان

جهت استخدام فوری به عنوان آشپز در کشور ترکیه باید شرایطی را داشت. در واقع برای اینکه بتوان مهارت و تخصص خود را در این زمینه به کارفرما نشان داد باید مدرک معتبر داشت.

یکی از این مدارک بین المللی آشپزی است. افرادی که در این زمینه تخصص دارند می توانند ابتدا به کشور ترکیه مهاجرت کنند و دوره‌های آموزشی در رابطه با آشپزی را در این کشور بگذرانند و مدرک بین المللی و معتبر را در آموزشگاه‌های فنی دریافت کنند.

به دلیل اینکه تعداد زیادی گردشگر با فرهنگ های مختلف به ترکیه سفر می کنند فردی که به عنوان آشپز قصد استخدام در رستوران یا مکان های دیگر را دارد باید  به غذاهای سایر کشورها مثل ایتالیا، هند، چین، و…. تسلط داشته باشد.

همچنین در ترکیه رستوران هایی وجود دارند که تنها به سرو غذاهای چینی می پردازد. اگر اطلاعاتتان در این زمینه و در پخت انواع غذاهای مختلف زیاد باشد شانس استخدام تان نیز زیادتر می باشد.

مورد دیگری که می توانید از طریق آن دوره های آموزشی بگذرانید آموزش آنلاین می باشد. شما می توانید پس از تمام شدن جلسات آنلاین و آزمونهای کتبی و آنلاینی که برگزار می گردد شرکت نمایید و پس از قبولی در این آزمون مدرک خود را دریافت کنید.

از شرایطی که برای استخدام فوری آشپز در ترکیه نیاز دارید می توان به موارد زیر اشاره کرد.

باید آشپز به زبان انگلیسی و همچنین ترکی استانبولی مسلط باشد. عدم داشتن سابقه کیفری یکی دیگر از شرایط مهم در استخدام می باشد. اثبات مهارت با ارائه مدارک،  داشتن گواهی سلامت از شرایط دیگر می باشد.

محل استخدام آشپز

در مواردی رستوران ها از دیگر مکان هایی هستند که به آشپز نیاز دارند. آن ها به دنبال فردی هستند که در زمینه آشپزی سابقه دارند. البته به این معنی نیست که شما بدون داشتن سابقه نمی توانید در این زمینه مشغول به کار شوید.

شرایط استخدام فوری آشپز در ترکیه و شرایط کار در ترکیه برای ایرانیان

 اما داشتن سابقه نیز می تواند یکی از ویژگی ها و نکات مثبت در استخدام فرد باشد. همچنین با داشتن مدرک بین المللی می توانید به عنوان آشپز مهاجرت کنید. نکات مهمی در مورد کار در ترکیه برای ایرانیان در این مطلب به شما توضیح خواهیم داد.

آگهی های زیادی را می توانید در سایت های کاریابی پیدا کنید. این آگهی ها معمولاً دارای محل سکونت و همچنین غذا می باشند، و به طور فوری و در همان روز میتوانید مشغول به کار شوید.

حداقل حقوق دریافتی حدود ۳ تا ۵ هزار لیر می باشد. البته بسته به مهارت فرد این مبلغ می‌تواند افزایش پیدا کند.

مدارک لازم برای استخدام فوری آشپز در ترکیه

از مدارک لازم برای اعزام عبارتند از پاسپورت و عکس پرسنلی.  این کاریابی‌ها هزینه هایی را دریافت می‌کنند. که حداقل هزینه دریافتی از طریق کاریابی ۹۰۰ لیر می باشد.

سخن آخر این که با داشتن مهارت کافی  و با مدرک بین المللی به راحتی می توانید به عنوان آشپز در کشور ترکیه به طور فوری استخدام شوید. همچنین با تسلط به زبان های خارجی و همچنین زبان استانبولی شانس استخدام بیشتری  خواهید داشت. امید است که این مطلب که بیشتر در مورد کار در ترکیه برای ایرانیان صحبت شد برای شما مفید بوده باشد.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه ها