معرفی و مشخصات ساندویچ پانل
ساندویچ پانل از لحاظ قیمت به صرفه بوده و بهترین کیفیت را در حال حاضر دارا میباشد. همچنین با داشتن کیفیت عالی حجم بالایی از صادرات کشور را به خود اختصاص داده است. ساندویچ پانل سقفی متشکل از دو لایه ورق و ما بین آن فوم عایق می باشد. که فوم مخصوص (پلی یورتان) به وسیله چند میکرون پرایمر با ورق های (گالوانیزه یا آلوزینک یا آلومینیوم) تحتانی و فوقانی چسبندگی قطعی برقرار می کنند. فوم عایق می تواند از جنس پشم سنگ، پلی استایرن و پلی اورتان باشد. به دلیل مزیت هایی که فوم پلی یورتان دارد معمولاً برای ساندویچ پانل استاندارد از این فوم استفاده می گردد.

از ساندویچ پانل ها می توان برای موارد زیر استفاده کرد:
سوله و ساختمان های صنعتی
کانتینر های حمل و نقل
سرد خانه های ثابت و متحرک
کانکس های ثابت و متحرک
انبار و سیلو
اتاق های عمل و ازمایشگاه ها
مزایای ساندویچ پانل

 

استفاده از مواد با کارآیی و انعطاف بالا، در عین حال مقرون و بصرفه در دنیای پر زرق و برق ساخت و سازها مزیت مهمی است. ساندویچ پنل یکی از محصولاتی است که دارای ویژگی ها و مزایای زیر است:
وزن سبک که در نتیجه می توان فونداسیون و سازه را نیز به همان نسبت سبکتر در نظر گرفت.
سرعت حمل و نقل و سهولت نصب در ارتفاع
مقاومت زیاد ساندویچ پانل در برابر نیروهای برشی ناشی از زلزله
عایق در برابر سرما، گرما، رطوبت و صدا

 

دستیابی به فضای مفید بیشتر به دلیل ضخامت کم دیوارهای ساندویچ پانل
نسبت به مصالح سنتی قیمت ساندویچ پانل بسیار به صرفه تر است.
صرفه جویی در هزینه های پی سازی و اسکلت ساختمانهای بلند بدلیل وزن اندک سقف و دیوار از ساندویچ پنل ها
صرفه جویی درهزینه های سرمایش و گرمایش
عبور دادن لوله های آب و فاضلاب و کابل های برق و تلفن به سادگی از زیر شبکه های پانل ها
زیبایی محصول و تنوع رنگ
سهولت پاکیزگی و نگهداری
مناسب برای دیوارهای نما و دیوار های میانی

 

کاملا واضح است که هنوز در عمل سازمان های صنعتی به طور جد برای بهینه سازی مصرف انرژی برنامه خاصی را دنبال نمی کنند. برای مثال ساخت سازه ها با استفاده از محصولاتی مانند ساندویچ پنل و پلی کربنات شفاف باعث می گردد نور کافی وارد فضای کار گردد و نیازی به استقاده از روشنایی های انرژی بر نباشد.
طبق اخرین امارها در وضعیت فعلی بالای ۶۰ درصد از سازه های کشور های توسعه یافته به‌ سبک مدرن و صنعتی ساخته می شود. حدود ۹۰ درصد از واحدهای مسکونی‌ و تجاری با استفاده از تجهیزات از پیش‌ آماده طراحی و پیاده سازی می گردد.

 

با استناد به آمارهای سازمان های ذیربط صنعت ساختمان سازی با توجه به سرمایه گذاری های بالا و نیروی انسانی شاغل در این بخش بزرگترین صنعت کشور می باشد. بنابراین نیاز است با استفاده از محصولات پیش ساخته و آماده مانند ساندویچ پانل دیواری و پانل های سقفی از بار مشکلات این صنعت کاست. متاسفانه در شرایط فعلی تنها عددی در حدود ۳ درصد از ساختمان سازی ها به صورت صنعتی انجام می گیرد.

معرفی و مشخصات ساندویچ پانل

Rate this post

دیدگاه ها