تاثیرات ارز دیجیتال بر روی اقتصاد چیست از نارمک دانلود

تاثیرات ارز دیجیتال بر روی اقتصاد چیست؟

رمزارزها بسیار فراتر از نوآوری های مالی هستند. در واقع شکل اجتماعی، فرهنگی و قابل پیشرفتی را نشان می دهند. ارزهای رمزنگاری شده از طریق ویژگی قابل دسترس خود، این پتانسیل را دارند که اقتصاد را به شدت تحریک کنند. رمزارزها دارایی های دیجیتالی هستند که با الگوریتم های رمزنگاری مدیریت می شوند. انواع مختلفی از ارزهای رمزنگاری شده وجود دارد. بیت کوین(BTC) احتمالاً شناخته شده ترین ارز دیجیتال است، اما هزاران ارز دیجیتال دیگر در طول زمان ظهور کرده اند. در این نوشته از وب سایت آکادمی رمز یزدانی به بررسی این مطلب می پردازیم که تاثیرات ارز دیجیتال بر روی اقتصاد چیست؟

تاثیرات ارز دیجیتال بر روی اقتصاد چیست؟

همان طور که اشاره کردیم یکی از رمزارزهای شناخته شده، بیت کوین است. اما ارزهای دیجیتال دیگری هم هستند. به طور طبیعی، اینها همچنین شامل استیبل کوین ها، ارزهای رمزنگاری شده که ارزش آنها به عنوان مثال، یک ارز فیات، اوراق بدهی یا کالاهایی مانند طلا مرتبط است، می شود. هنگامی که قیمت ارزهای دیجیتال در حال اصلاح است و شاخص ترس و طمع بالا می رود، مهم است که صبر کنید و درک کنید که تأثیر گسترده تر ارزهای دیجیتال فراتر از نوسانات روزانه قیمت است. موارد استفاده از ارزهای دیجیتال و فناوری‌های بلاک چین زیربنایی آن‌ها با سرعتی تصاعدی در حال توسعه هستند. تأثیر اقتصادی عظیم ارزهای دیجیتال بر اقتصاد جهانی فراتر از اقتصاد داخلی کشور ها در حال جهش است.

رمزارزها مانند هر ابزار یا فناوری، مزایا و معایبی دارند. تاثیرات مثبت ارزهای دیجیتال عمیق است. یکی از بزرگترین مزیت ها، مسلماً دسترسی است. با ارزهای رمزنگاری شده، می‌توان بدون دخالت اشخاص ثالث مانند بانک‌ها، عملیات های مالی را انجام داد. برای جمعیت های محروم و بدون بانک – که یک میلیارد نفر از آنها تلفن همراه دارند – استفاده از ارزهای رمزپایه فرصتی برای گنجاندن مالی دارد. بنابراین می توان استدلال کرد که ارزهای دیجیتال ذاتاً برای اقتصاد خوب هستند. در واقع می توان گقت که تاثیرات ارز دیجیتال بر روی اقتصاد مثبت است.

رمزارز چگونه از تورم محافظت می کند؟

پاسخ به اینکه آیا ارز دیجیتال و به طور خاص بیت کوین از تورم محافظت می کنند یا خیر، ممکن است به موضع شما بستگی داشته باشد. برخی ممکن است تصمیم بگیرند که فقط خود را با استیبل کوین های دارای پشتوانه خوب درگیر کنند. ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین به طور سنتی به عنوان محافظ در برابر تورم در نظر گرفته می شدند. اعتقاد بر این است که عرضه محدود BTC و ماهیت غیرمتمرکز آن به افزایش ارزش بیت کوین به راحتی در دسترس و آنهایی که هنوز در طول زمان استخراج نشده اند کمک می کند.

آیا بیت کوین را وسیله ای برای پرداخت می داند که بالقوه نیازهای یک اقتصاد واقعی را برآورده می کند یا آن را به عنوان یک وسیله سرمایه گذاری به عنوان پناهگاهی در برابر تورم می بیند؟ بسته به این پاسخ، می توان تجزیه و تحلیل تکنیکال  کرد که تاثیرات ارز دیجیتال بر روی اقتصاد چیست؟

جایگزین ها نیز مهم هستند. برخی ممکن است تصمیم بگیرند که فقط خود را با استیبل کوین های دارای پشتوانه خوب درگیر کنند. و اینکه آیا ارزهای رمزپایه راه‌های معتبری برای فرار از تورم فزاینده هستند یا خیر، بستگی به این دارد که آیا آن‌ها را جایگزین‌های واقعی برای سیاست‌های پولی (شکست‌خورده) در نظر بگیریم.

تاثیر اقتصادی ارزهای دیجیتال از طریق استفاده از بلاک چین

بلاک چین، فناوری زیربنایی پشت ارزهای دیجیتال ، به آرامی وارد جریان اصلی شده است. بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند که استفاده از این فناوری در بازارهای دیگر به طور بالقوه می تواند میلیاردها دلار را برای آن بازارها باز کند. تاکنون ثابت شده است که فناوری بلاک چین بر روی شیوه های تجاری زیر در چندین صنعت تأثیر گذاشته است:

  • بلاک چین تراکنش های فرامرزی موسسات مالی را بهبود بخشیده است
  • اپلیکیشن های پیام رسان از این فناوری به نفع معامله با سرمایه گذاران خصوصی استفاده کرده اند
  • رایانش ابری می تواند از بلاک چین برای اجرای قراردادهای هوشمند و مقاومت در برابر هک استفاده کند
  • سوابق دولتی و عمومی می توانند از بلاک چین برای کاهش کاغذبازی و کلاهبرداری و در عین حال افزایش مسئولیت پذیری استفاده کنند

تاثیرات ارز دیجیتال بر روی اقتصاد و بازارهای کاری

ظهور کریپتوکارنسی کل صنعت را با خود به ارمغان آورده است که به نظارت بر مبادلات ارزهای دیجیتال در سراسر جهان اختصاص دارد. در حالی که برخی از پذیرندگان اولیه به سرعت ثروتمند شده اند، برخی دیگر شرکت هایی را توسعه داده اند که به تجارت به عنوان منبع درآمد خود متکی هستند. مهندسان نرم افزار مستقیماً به دنبال حرفه ای ترین افراد برای صنعت ارزهای دیجیتال بوده اند. و در حالی که این بازار کار در چند سال گذشته نوسان داشته است، علاقه به این حرفه ها از بین نرفته است.

سخن آخر

در این نوشته از  وب سایت آکادمی یزدانی ما به بررسی تاثیرات ارز دیجیتال بر روی اقتصاد پرداختیم. مزیت اضافی ارز دیجیتال این است که کاملاً غیرمتمرکز است، به این معنی که برای شهروندانی که در کشورهایی با بی ثباتی ارز زندگی می کنند، ارز دیجیتال به آنها اجازه می دهد تا آزادانه در خارج از مرزها با شهروندان کشورهای ثروتمند تر تجارت کنند و سطحی از برابری اقتصادی ایجاد کند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها