بهترین جاذبه های کیش به همراه نکاتی مهم درباره سفر به کیش
خرید قانونی سریال کمدی موچین خرید قانونی فیلم طلا خرید قانونی سریال آقازاده

بهترین جاذبه های کیش به همراه نکاتی مهم درباره سفر به کیش از نارمک دانلود

بهترین جاذبه های کیش,جشنواره های کیش,زمان برگزاری جشنواره های کیش

بهترین جاذبه های کیش

جزیره کیش به دلایل بسیاری یکی از مقصد‌های گردشگران از سراسر ایران است. آب و هوای گرمسیری کیش ، هوای پاک، دریایی زمردین، آثار باستانی، مناظر زیبا، مراکز خرید متنوع و جشنواره‌های مختلف باعث شده است که جزیره کیش در چند ده سال اخیر یکی از مقصدهای پربازدید گردشگران از سراسر ایران و منطقه شود. اما همیشه این سوال وجود دارد که بهترین زمان برای سفر به کیش چه فصلی از سال است.  از آنجا که گردشگران شرایط و علایق مختلفی دارند، همچنین عدم وجود سرمای شدید و قابلیت استفاده ۱۲ ماهه از ظرفیت گردش آبی در کیش، ماه‌های مختلفی را می‌توان به عنوان بهترین زمان سفر به کیش زیبا تعیین کرد.

جزیره در پاییز شاهد باران های تند و رگبارهای کوتاه است. برای سفر به جزیره پرطرفدار آب های نیلگون خلیج فارس در زمستان تردید نکنید! در زمستان از هوای معتدل و بی نظیر کیش حیرت خواهید کرد. کیش یکی از بهترین گزینه های سفر در بهمن و اسفند است. جزیره بی نظیر کیش، در زمستان بی نظیرتر از هر زمان دیگری می شود. در ماه دی و بهمن آب و هوای کیش مطلوب است. دمای ثبت شده در این ماه ۲۷ درجه سانتیگراد است و بارندگی هر ماه حدوداً به ۲۱ میلیمتر می رسد. تابستان کیش، آب و هوایی گرم و بسیار شرجی دارد اما از باران خبری نیست. گرمای بیش از حد این جزیره بیابانی گاهی به ۵۰ درجه در بعضی از نقاط هم می رسد. بنابراین بهترین زمان سفر به کیش برای افرادی که از گرما فراری اند، نخواهد بود و بدترین فصل سفر این افراد است. جدای از این گرما و رطوبت هوا، باز هم آمار گردشگران ورودی به کیش در تابستان قابل توجه است. اما چطور چنین اتفاقی می افتد؟ چون که هنوز انگیزه سفر به جزیره با انواع جشنواره ها و قرعه کشی ها وجود دارد. در ضمن این فصل برای تفریحات ساحلی و استراحت در آفتاب برای عاشقان آفتاب و ساحل، عالیست. اگر تابستان نتوانستید سفر کنید، پاییز در راه است.

زمان برگزاری جشنواره های کیش

به گزارش سفر باتو تابستان را بهترین فصل سفر به کیش ندانستیم اما این موضوع همیشه صادق نیست. به خاطر آب و هوای گرم و خشک جزیره کیش و گرمای شدید تابستان این جزیره، تعداد گردشگران کیش کم می شود. برای همین، در فصل تابستان جذابیت هایی را به این جزیره افزوده اند. جذابیت‌هایی مانند برگزاری انواع جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی تابستانی با جوایز و تخفیف‌های بسیار و البته قیمت های ارزان! این جشنواره ها که از ۱۵ تیر ماه هر سال تا ۱۵ شهریور ادامه دارد، گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشاند.

انواع جشن ها و کارناوال های پر از هیجان، جنگ های شادی، تئاتر و کنسرت های موسیقی، ورزش های آبی و ساحلی، زیباسازی های محیط شهری جزیره و بسیاری دیگر در تابستان انتظار شما را می کشد. بنابراین بهترین زمان سفر به کیش برای برنده شدن در جوایز نقدی و غیر نقدی، تابستان است.

لذت خرید در کیش

در کیش مراکز تجاری بسیاری مانند مرکز تجاری پردیس۲، مرکز تجاری کیش و مروارید وجود دارد. اما اگر بدنبال خرید ارزان در این جزیره هستید باید به سراغ بازارهای ونوس، مروارید و پانیذ بروید که نسبت به قیمت مناسب کالا، از کیفیت قابل قبولی نیز برخوردار هستند.

شهر باستانی حریره

بقایای شهر حریره در تور کیش سفر باتو  امداد ساختمان های بندرگاه و دفاتر آن، قابل دیدن است. طبق نظر سازمان میراث فرهنگی، شهر حریره ۸۰۰ سال قدمت دارد. گستره پستی و بلندی ها و خرابه های شهر قدیمی حریره حدود ۱۲۰ هکتار وسعت دارد و روزگاری شهری هکتار وسعت دارد و روزگاری شهری بزرگ و آباد در منطقه بوده، دوران طلایی شهر حریره کیش از سال ۳۶۷ تا ۹۱۲ هجری قمری بوده است. آنچه امروز از این شهر بر جای مانده حجمی از معماری شهری است اما کمتر و به ندرت تاق ها و پوشش ها و سقف های سالمی بر جای مانده است جز در پاره ای موارد که پوشش های تاقی شکل سنگی از گزند تخریب در امان مانده اند.

پایاب کیش که قدمتی دو هزار ساله دارد در محلی در نزدیکی مجموعه درخت سبز قرار گرفته است. این محل در سال های اخیر به نحو زیبایی بازسازی شده و هم اکنون یکی از جاذبه های سیاحتی جزیره است که تعداد زیادی از مسافران را به سوی خود می کشاند. در این محل یک چایخانه و رستوران غذاهای سنتی ایرانی برای پذیرایی از گردشگران دایر شده است.

لاک پشت های دریایی

این حیوانات آرام از سالیان بسیار دور به واسطه آرامش و امنیت سواحل زیبای کیش در آن ساکن شده اند. لاک پشت های جزیره دو نوع هستند، لاکپشت پوزه عقابی و لاک پشت سبز. نوع دوم برای تغذیه به آب های جزیره می آیند ولی نوع پوزه عقابی که شدیدا هم در خطر انقراض قرار دارند برای تخم گذاری به سواحل ماسه ای می آیند و بعد از تخم گذاری به کمک محیط بانان راهی دریا می شوند. در فصل تخم گذاری لاک پشت ها با هماهنگی مرکز حفاظت و مونیتورینگ لاک پشت های دریایی، میتوان هنگام شب به تماشای آنها رفت و کندن حفره و سپس تخم گذاری لاک پشت ها، خروج نوزادان از لانه و ورود شان به خلیج فارس را مشاهده کرد که خاطره ای به یاد ماندنی است.

بهترین جاذبه های کیش

بهترین جاذبه های کیش به همراه نکاتی مهم درباره سفر به کیش

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *