نقد و بررسی فیلم ایکس لارج از نارمک دانلود

نقد و بررسی فیلم ایکس لارج از نارمک دانلود

نقد و بررسی فیلم ایکس لارج

منتشر کننده : نارمک دانلود

محصول : ۱۳۹۸ کشور ایران

ژانر فیلم : کمدی / فانتزی

کارگردان : محسن توکلی

تهیه کنندگی : محمدحسین فرحبخش

بازیگران : کبر عبدی، محمدرضا شریفی نیا، سحر قریشی، میرطاهر مظلومی، علی صادقی، یوسف تیموری، رضا ناجی، اکبر اصفهانی، محمدرضا رهبری، هاوار قاسمی، احمد ایراندوست، مختار سائقی، سحر نظام دوست، سپیده مرادپور، دلسا کریم زاده ، سیامک اشعریون، میثم رستگاری، مجید علیزاده، احمد موسوی، حسین لواسانی، سمیرا خسروی و با حضور بهاره رهنما

خلاصه فیلم : «ایکس لارج» داستان سه جوان امروزی را روایت میکند که بعد از رهایی از زندان و در مسیر تحقق رویاهایشان، با اتفاقاتی غیرمنتظره روبرو میشوند.

سایر عوامل فیلم

نویسنده فیلمنامه: محمد رضا عزت خوانی

مدیر تولید: محمد عزت خانی

مدیر برنامه ریزی: لیلی مرادی

موسیقی متن: محمد احمدی

صدابردار صحنه: بابک اخوان

صداگذاری و میکس: حسین ابوالصدق

طراح چهره پردازی: شهرام خلج

طراح صحنه: رامین غفوری

نقد و بررسی فیلم ایکس لارج از نارمک دانلود

فیلم «ایکس لارج» ادامه مسیر تولید آثار سخیف، سطحی و پیش پاافتاده ای است که میخواهد با استفاده از لودگی های جنسی و انجام حرکات مبتذل و به کمک ترانه های ممنوعه بازارگرمی کند. فیلم هیچ نکته ای برای دیدن ندارد و نکته شرم آورتر اعلام کارگردانی بازیگری است که سهم عمده ای از بازیهای اینگونه آثار جلف را به خود اختصاص داده است. سینمای ایران انقدر بی در و پیکر شده که کسی مثل سحر قریشی هم جرات کند اسم کارگردان به خود بدهد!

 

فیلم سینمایی «ایکس لارج» به کارگردانی محسن توکلی اکران خود در سینماهای کشور را از چهارشنبه هفته گذشته آغاز کرده و در کمتر از یک هفته به فروشی معادل ۲,۳۰۰,۰۰۰ تومان دست پیدا کرده است، این آماره به خوبی نشان می‌دهد که مخاطبان نسبت به چنین آثاری چه برخوردی دارند. به گزارش میزان، فروش پایین فیلم ایکس لارج در حالی رخ می دهد که اکبر عبدی، محمدرضا شریفی‌نیا، سحر قریشی، میرطاهر مظلومی، یوسف تیموری،علی صادقی، رضا ناجی، مختار سائقی، سحر نظام دوست و بهاره رهنما در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

 

«ایکس لارج» داستان سه جوان امروزی را روایت میکند که بعد از رهایی از زندان و در مسیر تحقق رویاهایشان، با اتفاقاتی غیرمنتظره روبرو می‌شوند، داستانی ساده که در هنگام مشاهده آن مخاطب داستانی گسسته و بی مضمون را به خوبی در شروع، میانه و پایان اثر مشاهده می کند.

 

 

این فیلم با روش مرسوم فیلم‌های سوپرمارکتی مملو از بازیگرانی است که تا به حال بارها در آثار کمدی سطحی بازی کرده‌اند، به طور معمول این نوع از آثار سینمایی از همان ابتدا با هزینه‌های کم در کمترین زمان ممکن فیلمبرداری می شوند و تنها هدفشان برای حضور در سینماها گیشه است.

 

امثال فیلم سینمایی «ایکس لارج» تکلیف خود را از ابتدا را مخاطب مشخص می کنند، این آثار به استفاده از شوخی‌های رکیک و حرکات مبتذل و نابهنجار معروف هستند، آثاری که به ترتیب می خواهند مخاطب سالن سینما را به خنده وادار کنند؛ این دسته از آثار ملقب به فیلم‌های سوپر مارکتی پیشتر تنها در شبکه نمایش خانگی حضور داشتند اما چندی است راه اکران را برای خود باز می بینند.

نقد و بررسی فیلم ایکس لارج از نارمک دانلود

باید دید شورای عالی اکران، شورای صنفی نمایش و اهالی سینما چرا و چگونه از اکران این چنین آثاری به راحتی گذشته و هیچ نظارت کیفی بر این دست آثار نمی اندازند، آثاری که نه تنها به چرخه مالی سینما کمکی نمی کنند بلکه به طور واضح ارج و اهمیت این هنر را به منجلاب می کشانند.

از مهمترین اتفاقاتی که این دست آثار در سینما رقم می زنند اشغال جای خالی اکران برای بسیاری از آثار مطلوب و با کیفیت سینمایی است، آثاری که باید ماه ها و سالها در صف اکران بمانند و در آخر با بدترین شرایط رنگ پرده سینما را بر خود ببینند.

Rate this post

دیدگاه ها